Skip to main content

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece için bir davete katılacaksanız şık kıyafetler giymenin yanında makyajınızında kusursuz olmasını istersiniz. Bunun için gece makyajını adım adım kusursuz bir şekilde yapmalı ve kendinizi özel davete hazırlamalısınız.

1- Gece makyajına başlamadan önce cildinizin temizlenmiş ve nemli olmasına özen gösterin. Nemlendirici sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve ardından cilt makyajını yapmaya başlayın. Fondöten olarak kalın yapılı fondöten sürmenizde hiç bir sakınca yok. Kusurlarınızı fondötenle kapattıktan sonra ince bir pudra sürerek mat bir görünüm oluşturun.

moda-gundem_135621186666

2– Gece makyajında en çok öne çıkan bölge gözlerdir. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için birçok hileye başvurabilirsiniz. Takma kirpikler gözlerinizi iddialı bir şekilde ortaya çıkarır. Göz makyajını üzerinize giydiğiniz kıyafet rengine uygun renklerde bir far sürerek başlayabilirsiniz. Gölgeli bir görüntü istiyorsanız göz kapağının tamamına açık renk far sürün. Aynı tonlarda koyu renk bir farı göz çukurundan göz kapağının dış kısmına doğru sürün. Göz makyajınızı abartarak yapmanızda hiç bir sakınca yok. Dumanlı bir göz makyajı yapacaksanız siyah ve gri tonlarını kullanın. Takma kirpik takmayı düşünüyorsanız; sadece eyeliner kullanarak göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

2014-gece-makyajı-1

3- Gece için dudaklarınıza mutlaka nude renkler kullanın. Nude renkler koyu göz makyajın en iyi tamamlayıcısıdır. Nude dudaklarla göz makyajınız daha fazla ortaya çıkar. Bordo, kırmızı ve mor gibi renkler sürmeye kalkmayın.

gece-makyajinda-goz-makyaji

4- Gece makyajı yaparken mevsimlerden yaz ise; neon tonlarından meydana gelen eyeliner ile far kullanabilirsiniz. Mevsime uygun kullandığınız göz makyajı renkleri sizi canlı gösterir.

Dumanlı-göz-makyajı-nasıl-yapılır

5- Gece makyajı için daha farklı bir görünüm sergilemek istiyorsanız; sadece dudaklarınızı ön plana çıkarın. Kırmızı, fuşya veya turuncu gibi bir ruj sürerek göz makyajını daha sade tutabilirsiniz. Gece makyajında bu tip bir makyaj kullanacaksanız yaz mevsimini tercih edin.

5e2cf2e92dce541c0e448735359dad1a

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.