Gelin buketleri ve nikah masası süslemesi

Gelin buketi seçerken öncelikle sizlerin en çok sevdiğiniz çiçekle yapılamasına önem göstermelisiniz. Gelin buketinizin gelinliğiniz ile uyum sağlaması önemlidir. Ve kolay solmayacak, çok çabuk tazeliğini yitirmeyecek bir çiçek seçmenizi de tavsiye ediyoruz. Gelin buketinizi seçerken genel olarak hazırlanmış dekorla uyum içersinde olması önemlidir. Örneğin siz, pembe ve beyaz renklerin hakim olduğu bir düğün mekanında nikahınızı gerçekleştireceksiniz tabi kırmızı ve portakal rengi bir gelin buketi ile çıkmanız pek göz zevkine uymayabilir. Çünkü nikah masanız da, nikahınızın kıyıldığı alan da genel dekorla aynı renklerle süslenmiş olduğundan sizin o sırada sizin taşıyacağınız o renk bir buket orada ters bir görüntü oluşturacaktır. Dolayısıyla aynı renklerden aynı tonlardan gitmeye dikkat edin.

Gelin buketinizi eğer erken saatlerde gündüz saatlerde elinize aldıysanız ve fotoğraf çekimi boyunca kullandıysanız onu geri döndüğünüzde mutlaka soğuk bir dolaba veyahut ortama bırakmayı unutmayın ki gelin buketiniz canlı kalabilsin. Aksi taktirde akşam saatlerinde soluk bir buketle çıkarsınız.
Aynı şekilde gelin buketini yaptırırken damat için veya aile yakınlarınız için belki anneniz veya babanız için de yaka çiçekleri veya minik hanımlar için çiçekten bileklikler de yaptırarak uyum sağlayabilirsiniz.

Gelin buketleri

Gelin buketleri

Peki Nikah Masası Süslemesi Nasıl Olmalı?

Nikah Masasının şekli, büyüklüğü rengi yani tamamiyle ortam konseptine uygun olması gerekmektedir. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken şey, nikah masasının mutlaka ve mutlaka zemin yüksekliğinde 40-50 cm kadar yukarıda bir podyumun üzerinde olması gerekmektedir. Bu gelin ile damadın rahat görünmesini sağlar. Ayrıca gelin masasında mutlaka aydınlatma olması gerekmektedir. Bu aralar revaçta olan ayakta nikah masalarıdır. Yani gelin ve damat oturmuyorlar bu konsepte, ve bu çok şık fotoğrafların çıkmasını sağlıyor.

dugun-masa-susleri

Düğün Masası Çiçekleri

Resim Kaynağı: PraiseWedding

Bu yazı 268 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz