Skip to main content

Gelin Makyajları

Gelinlerin düğün günleri için yaptırdıkları makyajlar günlük makyajdan oldukça uzak fakat sade içerikli renklerden oluşan makyaj türleridir. En güzel gelin makyajlarında gözler ön plana çıkarılarak daha estetik bir görüntü yakalanmaya çalışılır.

Gelin makyajları genelde gölgeli makyaj türlerinden meydana gelir. Gölgeli makyajda gözkapağının üzerine açık renk bir far sürülür ve böylece taban hazırlanmış olur. Onun üzerine ise yine aynı tonlarında daha koyu renginden seçilen bir far gölge olarak uygulanır. Gölge işlemi göz çukurunun olduğu yere ve gözlerin uç kısımlarına uygulanır. Gelin makyajlarında sedefli farlar tercih edilir. Gözlere aydınlık ve ışıltı katan sedefli farlar genellikle taban rengi olarak açık renk kullanılır. Gelin makyajlarında dudaklar ise şeftali renk tonlarında rujlarla şekillendirilir. Genellikle çok koyu renkler kullanılmaz. Koyu renkler daha çok seksi bir görünüm verdiği için açık ve naturel renkler kullanılarak gelinler daha romantik bir havaya sokulur. Trend gelin makyajları içinde rimel kat kat sürülerek kirpiklere son derece hacimli bir görünüm verilir. Takma kirpikler kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar.

Gelin makyajında kaşların şekillendirilmesi oldukça önemlidir. Açık yerler kalemlerle doldurulur ve bu sayede kaşlar daha düzgün gösterilir. Gelinlerin bu özel günlerinde kullandıkları allıklarda şeftali tonu yada pembenin tonlarında seçilir. Esmer gelinlerde ise bronz allıklar kullanılabilir. Gelin makyajı sade göründüğü gibi aynı zamanda göz kamaştırıcı olmalıdır.

Gelin Makyajları resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.