Skip to main content

GELİNLİĞİNİZ PARLAYAN GÜNEŞİNİZ OLSUN 

 

 

 

 

Rüya ile başlayıp hayallerle beslenip kocaman ama kocaman büyüttüğümüz heveslerimizin toplamıdır gelinlik! İster aday olsun ister olmasın hatta aday adayı dahi olmasın gelinliğimizin hayalini kuramadan edemeyiz… Hatta gittiğimiz düğünlerde veya gördüğümüz yerlerde kişisel fikirlerimizce eleştiririz olmamış bu dercesine. Nadirde olsa vardır güzel olanlarda, tek kelime ile mükemmeldir ve tek kelimeyle büyülenmiş gibi oluruz. Bayanlar gelinliğe ve düğün gününe son derece ehemmiyet verir. O günün parlayan yıldızı olduğuna ve dünyanın kendi etrafında döndüğüne inandır kendini, esasen dünya onun etrafında dönmese de kendi dünyası onun etrafında ek pençe divan olur.

Düğün ana temaysa gelinlikte temanın asıl bileşenidir. Damat ve damatlık bir bayan için çok gerilerde kalır çoğu zaman. Damatların giyeceği kıyafet genelde fikstir. Gelin ise bir kuğu edasıyla günün asıl kahramanıdır. O günün eksiksiz ve mükemmel olmasını istememizin tek nedeni de bu olsa gerek. Sevgili bayanlar çirkin bayan olmadığı gibi çirkin gelinde yoktur! Sadece hangi vücut ölçülerinde hangi gelinliği giymemiz gerektiğini bilmeliyiz. İster başörtülü gelinlik olsun ister normal tercih olsun gelinler yüz şekillerine göre gelinliklerini belirlemeleri gerekir. Gelinlikteki en püf nokta duvak ve yüz kısmı gerisi ise teferruattır.

Böylesine özel bir günde gelinliğimizin modeli vücudumuza özgü olmalıdır. Vücut yapınızın bel kısmı çok ince basen probleminiz varsa bele oturan modeli tercih etmelisiniz ki güzel görünsün. Eğer tam tersi bir durum mevcutsa bele oturan modelden kaçının ve üst tarafında taşlı süslü boncuklu modellerden kaçının çünkü o şekilde olduğunuzdan daha kilolu görüneceksinizdir. Bu tarz ince detaylara önem verirseniz günün yıldızı değil güneşi olursunuz.

Bu yılın modasına göz atarsak yaptığım analizleri sizlerle paylaşmak isterim. Bu yılın gelinliklerinde  saray modelleri göze çarpıyor.

 

Duvak kısmı daha uzun olan kullanımı çok zor bir gelinlik olsa da gösterişi seviyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu gelinliği giyeceğiniz yer de giyeceğiniz gelinlik kadar önemli. Alelade bir yerde yapılacaksa düğün bu gelinlik abesle iştigal bir durum olabilir.

Bir başka model de hayalet gelinlik denilen üst kısmı zarif alt kısmı tül tül şeklinde gayet  şık bir tasarımı var ve bu model daha çok kişi tarafından tercih ediliyor

.  Bu tasarımın daha çok tercih edilmesinin nedeni hem görüntü itibariyle hem kullanım hem de bütçeye uygun olması önemli sebeplerinden.

Gelinlikte olmazsa olmazlardan saç modeli; saçınız ister kısa ister uzun olsun birçok şekil sitemizde mevcuttur dilerseniz oradan bakıp bir fikir edinebilirsiniz.

Sizlere son olarak değişik bir fikir daha sunmak isterim. Fotoğraflarda daha şık duran bir görüntü gözümden kaçmadı. Gelinin topuklu ayakkabısının rengi ile gelinin elindeki canlı çiçeğinin rengi aynı renk kullanım son derece zarif duruyor. Mor renkli topuklu ayakkabı ile mor renkli canlı çiçekler görünenin üstünde marjinal bir görünüm katacağı kesin. Yeniliklere açık bir yanınız varsa bu fikri de kullanabilirsiniz.

Hayırlı günler diler bir başka yazımda görüşmek dileğiyle…

 

Gamze Dağ

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.