Skip to main content
Gelinlik Icine Korse Secimi Nasil Olmali Resim

Gelinlik İçine Korse Seçimi Nasıl Olmalı?

Düğününüz için pek çok şey hazır, gerekli planlama yapıldı ve hatta gelinliğinizi bile seçtiniz? Peki gelinliğinizin üzerinizde tam istediğiniz gibi durması için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Gelinlik modelinizi kendiniz diktirseniz dahi içinize sinen bir şekilde üzerinizde durması için gelinlik korsesine ihtiyaç duyarsınız. Gelinlik içine korse seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini de unutmayın. Şimdi gelinlik korseleri seçiminde püf noktalar neler? daha yakından inceleyelim.

Gelinlik Altına Korse Seçiminde Püf Noktalar

Sizlere vereceğimiz püf noktalarda dikkat etmeniz gereken öncelikle gelinlik modelinizi belirlemektir. Bunun nedeni korselerin gelinliklere göre seçilecek olmasıdır. Adım adım püf noktalara değinmeye başlayalım.

– Gelinlik modeliniz straplez bir tasarıma sahipse askılı korseleri tercih etmemelisiniz. Ancak straplez dışında bir modelse askılı gelinlik korsesi kullanılabilir.

gelinlik-icine-korse-resim

– Balık etek tasarıma sahip gelinlik giyecekler korselerini kalça yani basen bölgelerine kadar uzanan modellerden seçmelidir. Korse kalçaları sararsa gelinlik içerisinde daha biçimli bir görüntü oluşur.

gelinlik-altina-giyilen-korseler-resim

– Gelinlik üzerinizdeyken göğüslerinizin dik ve dolgun olmadı için beli sıkan korseler seçilmelidir. Hatta gelinlik içi büstiyer korse modelleri bu konuda size oldukça faydalı olacaktır. Gelinlik altına giyilen büstiyer korseler beli iyice sarar ve sıkar. Belin korse tarafından sıkılmasıyla ise göğüsler dikleşir ve bunun yanında daha dolgun görünür.

gelinlik-ici-bustiyer-korse-modelleri-resim

– Korse seçiminde rahatlığın yanı sıra seksi olmakta önemlidir. Bu durum isteğe bağlı olarak değişebilir. Genelde bayanlara seksi veya rahat olma konusunda iki seçenek sunulur. Çünkü düğün gecesi düşünülerek daha seksi olma amaçlı tercih edilen korseler çoğu zaman gelinlik içerisinde rahat olmayı engeller. Rahat olan korseler ise göz açısından yeteri kadar seksi bir görüntü ortaya koymaz. Bu nedenler bayanlar iki seçenekten birini tercih etmelidir. Ancak bu konuda çarelerin tükendiğini söylemek yanlış olur. Düğün günü olmasa bile düğün gecesi çorap ve jartiyer giyilerek daha çekici bir görüntü meydana getirilebilir.

gelinlik-icine-giyilen-korse-resim

– Hepsi bir yana gelinlik altına giyilen korseler ile konfor ön plandadır. Çünkü gelini uzun bir düğün günü bekler. Yoğun bir koşuşturmacanın ardından bir de düğün salonunda oynamak ve bu heyecan içerisinde rahat olmak herhalde hepsinden önemlidir. Gelinlik altına giyilen korse ile hem rahat hem de ince ve biçimli bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, spandeks ve likralı gelinlik korselerini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

gelinlik-korseleri-resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.