Skip to main content

Gelinlik seçiminde önemli olan hususlar

 

 

 

Bugün sizlere gelinlik seçiminde önemli olan hususlara değinmeye çalışacağız.Gelinlik rengi heralde en önemli hususlardan bir tanesidir.Gelinlik tarihine baktığımızda ilk gelinliklerin kırmızı renk olduğunu görmekteyiz.Daha sonra zamanla bu renk beyaza döndü.Ancak son 4 yıldır koleksiyonlar dahilinde beyaza çok fazla rastlamıyoruz, daha çok inci beyazı ile krem arası beyaz tonları geliyor.Bunun yanı sıra pastel renklere de ağırlık verilmektedir.Yine bunların arasında kırmızı gelinlik var, mavi, pembe, su yeşili gibi renklerde de gelinlik modellerine rastlamak mümkün.

Peki gelinlikte ne tür kumaşlar tercih edilmeli? Gelinliklerde tafta, organze, dantel gibi kumaşlar tercih ediliyor.Fakat ülkemizde hala geleneksel gelinlik anlayışı devam ettiği için dantele mutlaka yer veriyoruz.En modern gelinlik modelinden en marjinal gelinlik modeline kadar hatta en klasik gelinlik modelinde bile dantel mutlaka kullanılıyor.

Gelinlikteki sırt dekoltesi öncelikle modele uygun olması gerekiyor.Dekolte gelinlik için çok önemli bir detay olmakla birlikte, bunun mutlaka bir noktada toplanması gerek. Ya göğüs kısmında dekolte olmalı ya da sırt kısmında dekolte kullanılmalı.Sırt dekoltesinden konu açmışken tabiî ki kantri bağlama dediğimiz dekolteyi göz ardı etmemiz gerekiyor.Sırtın bütün güzelliğini ortaya çıkaran bir dekolte türüdür.Tamamen sırtın açık olduğu fakat göğüs kısmında o kadar da çok dekolte kullanılmayan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bugün sizler için Michael Cinco 2013 gelinlik modellerinden de birkaç örnek göstermek istiyoruz.Dünyaca ünlü Michael Cinco tasarım gelinlik modellerinden de görebildiğiniz gibi sırt dekolteli gelinlik modelleri, kabarık gelinlik modelleri yine koleksiyonda yer almayı başarmış.

Resimleri daha büyük görebilmek için üzerlerine tıklayınız.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.