Genç Kalabilmek Hayal Değil

Bazı kadınlar için hayat felsefesi “zarafetle-yaşlan”’dır ve kırışıklıkları ile mutludurlar, bazıları ise kimseyi zaten kandıramayacaklarını bildiklerinden genç giyinme tarzını seçerler. Her ne olursa olsun her kadın yaşlanma göstergelerini bir şekilde dışarıdan gizlemeye çalışır.

Karla Krupps adlı yabancı yazarın “Nasıl Yaşlı Göstermessiniz (How not to look old)” adlı kitabında da anlattığı gibi her yaştan bayanın daha genç gözükmek için sarf ettiği çabaların bir sebebi vardır.Ve tabiî ki de daha genç gözükmenin yolları da.

orta-yas-300x280Bu kitapta daha fazla nasıl gen ve havalı gözükebilirsiniz konusu ile alakalı birçok ipucu yer almakta.Bizler de sizler için daha genç gözükmek için yapılması gereken en önemli maddeleri seçtik;

1-Topuz saç modellerinden uzak durun. Oval kesim bir perçem sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Perçem saç modeli ile alın kırışıklıklarınızı kamufle edebileceğiniz gibi, önlerde oluşa saç açılmalarını da gizleyebilirsiniz.

2. Saçınızın ton rengini açtırın.

3. Bakışınıza anlam kazandıran tek yer gözlerinizdir.Gözünüzün süsü ise kaşlarınızdır.Daha etkileyici bakışlar için kaşlarınıza şekil verin. Dağınık ve ince kaş şekillerinden uzak durun.

4. Gözlük kullanıyorsanız demode çerçevenizi bir kenara atın. Zevkinize ve modaya hitap eden renkli çerçevelerle daha genç gözükebilirsiniz.

5. Eyeliner seçerken koyu ve kalınlardan uzak durun . Daha ince bir eyeliner ve sert duruşu geri plana atan belirgin olmayan far rengi ile gölgelendirin

6. Çeneniz ile boynunuz arasında iz bırakan fondötenlerden kaçının. Hafif fondötenler kullanarak daha modern bir görünüm kazanın.

7. Rujunuzu seçerken koyu renkler tercihiniz olmasın. Pembe ve şeftali renkli  ruj kullanın. Mat bir ruj yaşınızı gereğinden fazla büyük gösterecektir.

8. Makyaj yaparken cildinizin bakımınızı gözden kaçırmayın. Daha genç gözükmek istiyorsanız cilt bakımı en önemli maddedir. Ölü hücrelerinden arınmış temiz ve nemli bir cilt sizleri daha genç gösterecektir.

9. Yaş ilerledikçe bayanların bariz problemlerinden olan göz altı torbaları ve morlukları kendini ele verir. Doğal yöntemlerle hazırlayacağınız maskelerle gençliğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

10. Güzel görünmek aynı zamanda sağlıklı olmayı da beraberinde getirir.Makyajınıza önem verdiğiniz kadar diş temizliğinize de önem vermelisiniz.Çok güzel bir makyaj yapmış  olabilirsiniz,fakat sarı renkli dişlerle güzelliği yakalayabilir misiniz?

Bu yazı 191 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz