Bu karışımla göbek yağınızdan kurtulun

Diyet yapanların en çok hayal ettikleri aslında düz bir karına, düz bir göbeğe sahip olmaktır. Bu noktada diyet yapmak kaçınılmaz bir şey fakat bazı besinlerden de yardım almak gerekmektedir. Doğada bazı mucizevi besinler var ki bunlardan yardım almak sizlerin işini daha da kolaylaştıracaktır. Peki göbekten kurtulmak için tüketmemiz gereken besinler nelerdir? Göbek yağlarını eritmek nasıl mümkündür?

Parolamız;

Tarçın, zencefil, zerdaçal ve özellikle yoğurt.

Bugün size bu besinleri kullanarak hazırlayacağınız bir karışım anlatacağız ve bu karışımı kullanarak daha kolay bir şekilde göbek bölgesindeki yağlardan ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu karışım göbek bölgesindeki yağların erimesinde etkili ve gün içersinde kullanarak yağlardan kurtulabileceksiniz.

Göbek yağlarını eriten karışım yapımı:

gobek-yagini-eritmekÖncelikle yapmamız gereken yoğurdu pürüzsüz bir kıvama getirin. Bu karışımda zencefil kullanacağız çünkü zencefilin metabolizmayı hızlandıran bir etkisi mevcuttur. Yoğurdumuz kıvama geldiğinde bir tatlı kaşığı kadar zencefili yoğurdumuza katıyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Ardından bir tatlı kaşığı kadar zerdaçalimizi de üzerine ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Ardından ise diyetisyenlerin vazgeçilmezi olan ve her diyet programında bulundurulan tarçını karışımımıza ekleyeceğiz. Özellikle tarçını tatlı ihtiyacını gidermesi açısından ve güzel bir tat vermesi açısından karışımımıza ekleyeceğiz.

Bu hazırladığımız göbek eriten karışımı günde 4 (dört) defa kullanabilirsiniz. Bu karışımı ara öğün olarak kullanabilirsiniz. Çünkü yoğurdun içersinde bulunan kalsiyum (Ca) göbek yağlarının erimesinde etkili bir besindir. Aynı şekilde zencefilde insanı tok tutan ve yağlanmayı azaltan bir besindir.

Bu yazı 244 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. prenses dedi ki:

  Gobek yaglarimdan bir turlu kurtulamiyorum:(

  • admin dedi ki:

   Sayın prenses hanım, yukarıda verdiğimiz göbek yağını eriten karışımı kullanmanız halinde memnun kalacaksınız.
   Sağlıklı günler.

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz