Skip to main content

GÖZ ALTI TORBALARININ ŞİŞMESİ NASIL İNER‏

Her sabah uyandığımızda aynı sizi görmek mümkün olmayabilir. Yorgun geçen günün ardından göz altı torbalarımız bize günaydın der. Bu durumu elimizden gelen tek şey olan makyaj ile kapatmaya çalışırız ve bu kesin çözüm de değildir. Günü kurtarır belki ama ne gözümüzdeki yorgunluğu alır ne de şişkinlik inmediği için doğal bir görünümü olur.

Göz torbalarınız kabusunuz olmaktan çıksın istiyorsanız yazımızdaki önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Birbirinden fazla bitkisel yöntem hemen hemen her uzman tarafından söyleniyor ama gerçekten farkı göreceğiniz yöntemler yazımızda mevcut.  Çünkü anlatacağım yöntemleri birebir denenmiş ve etkili sonuç gözlenmiştir.

Göz altı torbaları nasıl yok edilir
Göz altı torbaları nasıl yok edilir

Biz size bir çok uzman gibi stresten uzak durun uyku saatlerinize dikkat edin gibi klişe şeyler söylemeyeceğiz. Hemen hemen hepimiz stresli hayatlar yoğun gün ve geceler yaşıyoruz zaten göz torbaları da bu gün ve gecelerin ardından şişme yapıyor.

Öncelikle sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı sadece göz torbası için değil bir çok hastalığı engelleyen vücudun gün içerisinde yeterli miktarda sıvı alması gerekir. Göz torbası oluşmaması için bol bol su tüketmeliyiz.
Göz torbası oluşmuş ise de bu durumu azalmak için dairesel hareketler yaparak göz altınıza masaj yaparak kendinizi  rahatlatabilirsiniz. Bu kesin çözüm olmamakla birlikte şişliği azaltma noktasında yardımcı olacaktır.

  •  Göz altı torbası şişkinliğine botoks etkisi yapacak iki dilim salatalığı şişkinliklerin üzerine koyup 5 er dakika bekletin.
  • Kuşburnu çayı içerken poşet çayı dahi olsun göz altlarınıza koyarak dinlendirebilirsiniz.
  • Aynı şekilde patatesi dilimleyerek de uygulayabilirsiniz. Her derdimize deva olacak ilaç doğada bulunuyor hem de ulaşılamayacak bitkiler değil.
  • Elma yerken kabuğunu soyup göz torbanıza koyun bir yandan da afiyetle elmanızı yiyebilirsiniz. Zaman her birimiz için önemli sizlere güçlük verecek hiç bir formülü size tavsiye etmiyoruz. Çünkü sizin için zaman önemli ise bizim için de  siz değerli  okuyucularımız önemli.
  • Son olarak da geleneksel annelerimizden kalma uygulama içtiğimiz poşet çayı  soğuduktan sonra gözlerinizin üzerine koyup dinlendirin.

Anlattığım yöntemleri bir iki kez denediğinizde elbette etkili sonuç elde edemezsiniz. Tam sonuç almak her zaman devamlılığı gerektirir. Sürekli yaparsanız güzel gözlerinize gölge düşmez. Keyifli ve sağlıklı günler dileriz.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

1 yorum “GÖZ ALTI TORBALARININ ŞİŞMESİ NASIL İNER‏”

  1. ben o kadr ünlülerde hatırlıyorum bu göz altı torbalarını ve bu uygulmlar gecseydi onlar geçirirdi. ama geçecek birşey değil bu düzenli uyku düzenine bağlı bunların tamamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.