Skip to main content
Gunesten Korunmak Icin Maske Uygulamalari Resim

Güneşten Korunmak İçin Maske Uygulamaları

Çıktığınız tatilde bolca güneşlenmeyi hayal ediyor olabilirsiniz. Tüm yılın yorgunluğunu boylu boyunca uzanıp, güneşin altında bronzlaşarak atmak en doğal hakkınız. Bu şekilde hoş bir tene sahip olurken, güneşin zararlı ışınları ile teniniz canlılığını kaybetmesi olası. İşte bu noktada sizler için harika maske tariflerim var. Güneşten korunmak için maske yöntemleri ile teninizi güneşin zararlı ışınlarından korurken, aynı zamanda cildinizin ışıl ışıl görünmesi sağlayacaksınız.

Gunesten Korunmak Icin Cilt Maskeleri Resim
Güneşten Korunmak İçin Cilt Maskeleri

Güneşten Korunmak İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Maske – Salatalık

Gerekli malzemeler;

– Bir çorba kaşığı yoğurt

– Bir çorba kaşığı yulaf unu

– Bir tatlı kaşığı bal

– Orta boy bir salatalık

Yapılışı ve uygulanışı;

Bir kâsenin içine salatalık rendelenir ve diğer malzemelerde kâsenin içine ilave edilir. Malzemeler homojen bir hal alana kadar iyice karıştırılıp, güneşten zarar görmüş cilde, kalın bir tabaka halinde sürülür. 30 dakika beklendikten sonra, maske ciltten ılık su yardımıyla çıkarılır.

Yağlı Ciltler İçin Maske – Yoğurt Maskesi

Gerekli malzemeler;

– Bir paket maya

– Bir bardak yoğurt

Yapılışı ve uygulanışı;

Malzemeler bir kâsede iyice karıştırılır ve dairesel hareketlerle yüze sürülür. 5 dakika beklendikten sonra, maske ılık su yardımıyla yüzden temizlenir.

Gunesten Korunmak Icin Maske Resim
Güneşten Korunmak İçin Maske

Tüm Ciltler İçin Bal Maskesi

Gerekli malzemeler;

– Bal

Uygulanışı;

Organik olduğundan emin olduğunuz balı, ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 5 dakika bekledikten sonra, ılık su yardımıyla balı yüzünüzden arındırın. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.

Hangi maske olursa olsun istediğiniz sonucu almak için en doğal ürünleri kullanmaya çalışın. Güneşten korunmak için maske yöntemlerinde malzemelerin doğal olması ve cildinizde yan etkiler gösterecek ürünler olmaması önemlidir.

Maskenin sizde alerji yapıp yapmadığını anlamak için, bileğinize bir miktar maskede döküp bekleyin. Bileğiniz kızarmadıysa, maskeyi güvenle uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.