Skip to main content

Güzel ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 10 Etkili Yöntem-1


 

 

 

 

 

 

Cilt vücudumuzun, insanlar tarafından bakıldığına da ilk fark edilen ve eleştirilere maruz kalan bölgelerden biridir.Bu yüzdendir ki piyasada cilt için birçok farklı bir ürün bulunmakta ve her bir gün yenisi piyasaya sürülmektedir.

Cildin gerçekten çok dikkatli bir biçimde bakıma ihtiyacı vardır.Derinin altında neler oluyorsa,dışında onun bir örneğini görebilmek mümkün. Sizler için ,cildinizin nasıl daha sağlıklı görünüme sahip olabileceği konusunda birkaç ipucu hazırladık.

 


Yöntem 1:Bildiğiniz gibi yaşlandıkça cildiniz incelir ve kurur.Siyah noktalar,yaşlılık göstergeleri ve iri gözenekler de yaşlılıkla beliren özelliklerdir.Öncelikle şunu hiç unutmayın:Kesinlikle yüzünüzü çok sıcak suyla yıkmayın.Sıcak su cildinizin soyulmasını ve kuru kalmasına sebep olur.Yüzünüzü her zaman ılık suyla yıkayın.

 

 

 

 

 


 

 

Yöntem 2:Kuru cildinizi uyumadan önce nemlendirici kullanarak rahatlatın.

 

 

 

 

 

 

 

Yöntem 3:Soya sütü tüketin.Soya içerdiği proteinlerle cildinizin daha sağlıklı ve dış şartlara daha dirençli hale getiren mucizevi bir besindir.

 

 

 

 

 


Yöntem 4:
Kolajen üretimine yardımcı olmak için yani cildinizin canlılığının tekrar kazandırmak için Kuşburnu tüketin.Bu marmelat olabilir,kuşburnu suyu olabilir veya kuşburnu çayı olabilir.

 

 

 

 

 

Yöntem 5:Yeşil çayın antioksidan özelliğinden faydalanmak için banyo yaparken küveti doldurun ve içerisine yeşil çay poşetleri atın.

 

 

 

 

 

 

Yöntem 6:Yulaf Ezmesi cildinizin nem dengesini sağlamanızda sizlere yardımcı olur.Bilimsel olarak kendini kanıtlayan yulaf ezmesini,bir kesenin içine koyup banyo suyunuza katarak cildinizin bunu emmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Yöntem 7: Multi vitamin almayı kesinlikle unutmayın.Vitaminler sağlığımız için çok önemli ayrıca cildin bir numaralı dostudur.

 

 

 

 

 

Yöntem 8:Aloe Vera  halk tabiriyle Ödeağacı cildinizin parlamasına, canlanmasına yardımcı olur.Aloe Vera ‘daki asit cilt hücrelerinin hızlı bir şekilde yeniden üretilmesini sağlar

 

 

 

 

 

Yöntem 9:Terleme vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını sağlayan en önemli şeydir.Derinizin ölmesine sebep olan toksinler terleyerek vücudunuzdan uzaklaştırırsınız.Saunaya haftada bir gitmeye çalışın.

 

 

 

 

 

 

Yöntem 10:Losyon kullanın.Erkeklerin bayanlardan neden daha geç yaşlandığının sebebi erkeklerin her traştan sonra losyon kullanmasıdır.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.