Skip to main content

Hacimli saçlar için ne yapmalı

Her kadının hayali televizyon reklamlarında gördüğü hacimli saçlara sahip olmaktır. Bu doğuştan saç yapınıza uygun bir durum değilse kazanması imkânsız olmayan evde kolayca elde edebileceğiniz bir özelliktir. Saçlarınızı hacimlendirmek adına evde kolayca yapabileceğiniz üç temel yöntemden bahsedeceğiz. Kadınların en çok merak ettiği hacimli saçlar için ne yapmalı sorusunun cevabı olarak sizlere saçınızı her zaman ayırdığınız noktadan farklı bir noktadan ayırmak, daha hacimli bir saç için başınızı öne eğerek saçlarınızı kurutmak ve son olarak da krepe atmak yöntemlerinden bahsedelim.

Krepe atma yöntemi

Bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken tek şey fazla abartmamanız olacaktır çünkü fazla abartarak yaparsanız saçınız çok yapay görünecektir. Nasıl uygulandığına gelirsek ise saçlarınızı tutam tutam ayırmanız gerekmektedir. Ayırdığınız tutamlar için tek tek yapacağınız işlem ise tutamı saç ucundan dibine doğru taramak daha sonra enseye doğru atmak ve enseye attıktan sonra tekrar hafifçe taramaktır.

Öne eğerek kurutma yöntemi

Daha hacimli saçlara sahip olmak için yapmanız gereken diğer bir yöntem ise saç kurutma şeklinizdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutmak için öncelikle elinizle fazla suyu aldıktan sonra bir havlu yardımı ile nazikçe saçlarınızı kurulamanız gerekir. Daha sonra ise başınızı öne eğerek yani saçlarınızı yüzünüzden aşağı sallandırarak fön makinesi ile kurutarak daha dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Farklı bir noktadan ayırmak

Saçlarınızı her zaman ayırdığınız noktadan farklı bir noktada ayırmak ise hacimli saçlar için ne yapmalı sorusunun son cevabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hacimli saçlar için ne yapmalı resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.