Skip to main content
mekane-gore-gelinlik-modelleri-resim

Hangi Mekânda Hangi Gelinliği Giymelisiniz?

Düğün mekânınızı seçtiğinizde, o mekâna uygun gelinlik seçmeniz, oldukça önem arz etmektedir. Mekana göre gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler gözden kaçırılmamalıdır. Şimdi sizlerin işini kolaylaştıracak ufak tüyolara sıra geldi.

Otel Düğünü

Çiçeklerin ve ihtişamın bol olduğu bir otel düğününde, gelin de bir o kadar göz alıcı olmalıdır. Uzun kuyruklu, prenses kesim gelinlik modelleri otel düğünleri için oldukça uygun bir gelinlik modelidir. Buna ek olarak, uzun duvak ve abartılı takılar bu gelinlik modeli ile kombin edilebilir.

prenses kesim gelinlik modelleri resim
Prenses Gelinlik Modeli

Tarihi Mekân Düğünü

Tarihi mekânın dokusuna uygun bir gelinlik modeli seçmenizin yanında; kullanacağınız ayakkabıdan aksesuarlara kadar, hoş bir uyum yakalamalısınız. Modern görünümlü vintage gelinlik ile oldukça romantik bir gelin olursunuz.

vintage-gelinlik-modelleri resim
Vintage Gelinlik Modeli

Kır Düğünü

İpek, şifon, organzeden oluşan uçuş uçuş bir gelinlik ile kır düğünlerinin havasını tam olarak yansıtacağınız kesin. Yarım balık gelinlik modelleri, kır düğünleri için oldukça uygun modellerdir.

yarim balik gelinlik modelleri resim
Yarım Balık Gelinlik Modeli

Sosyal Tesislerde Düğün

Sosyal tesis mekânları oldukça sade mekânlar oldukları için, sizlerde gelinliğinizi bu mekâna uygun seçmelisiniz. Dantel kumaşlı, truvakar veya illüzyon yaka düz, uzun kollu V yaka, ya da A kesim gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Gelinliğin kumaşını dantel kumaş seçmeniz halinde, oldukça zarif bir gelin olacağınızı unutmayın.

Restaurant Düğünleri

Restaurantlar küçük ve sade mekânlar oldukları için, gelinliğinizi de bir o kadar sade seçmelisiniz. Daha rahat hareket edebilmeniz için gelinliğinizi düz modellerden olmalı. Daha hareketli bir gelinliğim olsun diyorsanız, denizkızı formunda bir gelinlik seçebilirsiniz.

Tekne Düğünü

Tekne sabit bir mekân olmadığı için, gelinlik modelinizi seçerken, size en fazla özgürlüğü sağlayacak modelleri seçmelisiniz. Tarlatan gerektirmeyen, tül veya şifon kumaşlardan oluşan bir gelinlik giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.