Hayatınızı Kolaylaştıracak Temizlik Önerileri

Evlerde baynların çokça pratik bilgiye ihtiyaçları vardır. Çıkmayan bir leke için harcanan saatler düşünüldüğünde bu pratik bilgilerin önemi daha da çok ortaya çıkıyor. Bugün sizlerle bir kaç temizlik pratik bilgi paylaşacağız. Her zaman ihtiyacınız olacak bu pratik temizlik bilgilerine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Tuz ile ütünüzün tabanını parlatın

Tuzu ütü masanızın üzerine serpin (isterseniz tuzu bir havlu veya örtünün üzerine de serpip yapabilirsiniz)
Daha sonra ütünüzün buhar kısmı kapalı olacak şekilde ısınmış ütüyü tuzun üzerinde gezdirin. Artık ütünüzün tabanı temiz ve daha parlak.

Utunun-tabanini-temizlemek

Mutfak dolaplarınızdaki yağı temizleyin

Mutfak-dolaplarindaki-yaglari-temizlemek

Mutfak dolaplarınızda biriken yağı hayal bile edemessiniz. Genelde farkedilmesi zor bir durumdur bu. Taki temizleyip son halini göreceğiniz zamana kadar. Yapmanız gereken çok basit aslında. Malzemeniz diş fırçası. Diş fırçanızı hafif ıslattıktan sonra dolaplarınızın özellikle tutacak kısmını fırçaladığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Porselenleriniz üzerine veya altlarına yapıştırılan etiketleri çıkarmak

Porselen-bardakları-kolayca-temizlemek

Kimsenin hoşlanmadığı bir durum olduğuna eminim. Porselenlerine altına, üstüne yapıştırılan etiketler hepimizin genel sorunudur. Özellikle çıkarmaya çalışırken yırtılması sinir bozucudur. Bundan kurtulmanın çok kolay bir yöntemi var o da “Oksi Action”. Suyun içersine bulaşık deterjanı oksi action katın ve etiketlerin hemen nasıl çıktığını zevkli gözlerle izleyin.

 

Bu yazı 219 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz