Skip to main content

Hayrunnisa Gül’ün Kıyafet Seçimleri

Siyaset, iş dünyası gibi ünlü kesimler sürekli göz önünde olduğundan neredeyse giydikleri her şey moda olarak sürmektedir. Kapalı bayanların da bu anlamda en çok takip ettiği kişi eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül Hanımdır. Günlük hayatta sade giyinmeye özen gösteren Hayrunnisa Gül özel davetler de resepsiyonlarda her zaman en şık bayan olmayı da başarmıştır. Hatta bu başarısı Hayrunnisa elbisesi, Hayrunnisa eteği, Hayrunnisa başörtüsü gibi ismiyle satışa sunulan kıyafetlerle de tescillenmiştir.
Hayrunnisa Gül kıyafetlerinin tasarlanmasında modacılarla çalışsa da çoğu zaman kıyafetlerini kendi çizer ve rengini kendisi belirler. Bu anlamda kendine yakışan kıyafetlerle kendi modasını kendisi yaratmıştır denebilir. Tesettürlü bayanlar da bu şıklığa uyum sağlamaya çalışmakta, Hayrunnisa Gül’ün giyim tarzını moda olarak kabul etmektedirler.

Hayrunnisa Gül Modası

Aslında bu moda özellikle oluşturulmamış kendiliğinden ortaya çıkmıştır. Hayrunnisa Gül’ün şıklığından etkilenenlerce oldukça tutulan tarz zamanla geniş kitlelerin tercihleriyle moda halini almıştır. Hayrunnisa Gül genel olarak etek ve ceket kombinlerinden oluşan parçalar giyer. Bu kıyafeti başörtüsü ve çantası ile tamamlar. Ayakkabısını da kesinlikle bunlara uygun seçer. Takı konusunda da çok abartıya kaçmadan minik takılarla kıyafetini tamamlar.
Etek ve ceketi ayrı renkte ise; iki renkten kıyafette en az kullanılan rengi başörtüsünde seçer. Çantasını ise diğer renk ile tamamlar. Ayakkabısını da çanta ile aynı renk ve formda kullanır. Etek ve ceketi aynı renkte ise: başörtüsünü bu renge uygun farklı bir renk seçer. Eğer kıyafet krem gibi flu tonlarda ise aynı renkte kullanabilir. Başörtüsü kıyafetin renginden farklı ise çanta ve ayakkabısını da başörtüsü renginde kullanır.
Tek parça bir elbise tercih ederse; bu gibi durumlarda başörtüsünü de aynı renkte kullandığı gözlemlenmiştir. Üzerine ceket alması gereken bir elbise ise ceketi farklı renkte seçerek ufak bir hareketlilik katması sık görülen kombinlerindendir. Karmaşa yaratacak takılardan, karışık ve göze çok çarpan renklerden uzak durur. Kıyafetleri Hayrunnisa Hanım’ın vücudu ile tam bir uyum içerisindedir. Çok şık giyiminin yanında oldukça da sadedir.

Hayrunnisa Gül’ün Diğer Tüm Kıyafetleri İçin Buraya…

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

2 yorum “Hayrunnisa Gül’ün Kıyafet Seçimleri”

  1. İdolum oldunuz sayın hayrunisa sizi hep tanıyormuşum gibi bir his uyandırıyorsunuz bir gün tanışmak dileğiyle sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.