Skip to main content

Her gün bolca su içmeniz için 5 sebep

Su hayatın kaynağı, vücudumuzun ¾ (4’te 3’ü) su olduğunu düşünürsek suyun hayatımızın için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok herhalde. Bugün sizlerle her gün su içmeniz için 5 sebebi açıklayacağız.

Vücudumuzun çeşitli fonksiyonları için gerekli olan su vücudumuz için son derece yararlıdır. Vücudun iç organları için ne kadar önemli ise su, cildimiz için de oldukça fazla yararları vardır. Su vücudun içinde yer alan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını ve dışarıya atılmasının baş kahramanıdır. Aynı zamanda cildi nemli tutmakta en önemli etkendir. Suyu hayatınızdan ne kadar uzaklaştırırsanız, hastalıklara o kadar çok yaklaşırsınız. İşte her gün daha fazla su içmeniz için 5 sebep;

1-) Kilo vermenize yardımcı olur

Acıktığınız zamanlar bol su içmek açlık isteğinizin bastırılmasını sağlar. Suyu bolca tükettiğiniz zaman vücudunuzda yer alan yağ depolama merkezleri azalmaya başlar. Normalde yağ metabolize olayını Karaciğer yaparken vücutta fazla suyun olmaması sırasında detoksifikasyon olayında böbrek araya girer ve yardımcı olur.

2-) Güçlü kaslar için su gerekli

su-icmek-kasların-guclenmesine-yardimci-olur
Bolca su içmek güçlü kaslar için gerekli

Su kas hücreleri dahil olmak üzere vücudun tüm hücrelerine oksijen taşımak için yardımcı olur. Su kasların daha güçlü olmasına ve kasların daha sert ve daha uzun süre çalışmasına yardımcı olur. Bu şekilde daha az yorgun hissetmemizi sağlar.

3-) Cildinizi nemli tutar, genç gösterir

su-icmek-icin-sebepler
Su içerek güzelliğinize güzellik katın

Bolca su içmek cildinizi nemli tuttuğu gibi genç ve sıkı görünmesini sağlar. Cildinizi nemli tutması sizin cildiniz için daha az kimyasala başvurmanız demektir. Özellikle içme suyu cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Yeterli su içmemek suyun vücut içersinde tutulmasına sebep olur ve cildin kuruyarak pullanmasına yol açar.

4-) Vücudun dehidratasyonunu (vücud sıvı hacmini azalması) önler

Vücudun dehidratasyonu  vücuda çok fazla zararları vardır ve vücudumuzun ihtiyacı olan suyu gidermek oldukça önemlidir. Dehidrasyon migren, yorgunluk, kuru cilt, açlık, böbrek sorunları, kas krampları ve diğer cildi sağlık sorunlarına neden olur. Bunları önlemek için günde en az 2 litre su içmelisiniz.

5-) Sindirime yardımcı olur

Bolca su içmek sindirim sisteminin düzgün işleyişine yardımcı olur. Vücuttan dışkıların atılması en az yemek yemek kadar önemlidir. Eğer az su tüketirseniz bu ilerde ciddi sindirim sorunlarına ve kabızlığa sebep olur.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

2 yorum “Her gün bolca su içmeniz için 5 sebep”

    1. canım merhaba sana beni yöntemimi söylim. Bir tane cam şişe al ve içersine suyunu doldur git gel o suyu iç, yanından hiç ayırma. Her gün yeterince su içmeye özen göster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.