Skip to main content

İpek Gömlek Modelleri

İpek kumaş, oldukça göz alıcı, yumuşak dokuya sahip ve değerli bir kumaştır. Çeşit çeşit renklerde bulmak mümkündür. Bu kumaşların elde edilmesinde, ipek böceğinin ördüğü kozalardan çekilen ipeklerle dokumuş olmasıdır. Ayrıca diğer böcek türlerinin havada sertleşerek iplik biçimin alan salgısıyla da oluşmaktadır. Tabi kullanım amaçlarına göre ipeğin yapısı değişebilir.  Kalitesine göre de ipek kumaş fiyatları değişebilir.

Eski yıllarda insanlar giyecekleri elbiseleri, montları, kabanları, eteklerini, gömleklerini ve daha birçok kıyafetlerini terzide diktirtir ve giyerlerdi. Hatta kumaşlarını kendileri seçer ve istedikleri modeli terzilerine anlatır, üstlerine göre dikilirdi. Hatta bazen makine kullanmasını bilen kişiler evlerinde dahi bu işi yapabilmekte ve çocuklarına, kendisine, eşlerine ve yakınlarına istedikleri şekilde kıyafet dikebilirlerdi. Bu sebeple bir kumaşçıya gidip, beğendikleri kumaşları seçerlerdi. Hatta ipek kumaş oldukça güzel gözükmesi ve parlak olması göze hitap etmesi açısından tercih edilmektedir. İpek kumaş, daha çok gömleklerde, şallarda ve bluzlarda tercih edilmektedir.

İpek gömlek modelleri, geçmişte ve günümüzde de tercih edilen kumaş ve modellerdir. Parlak ve kaliteli kumaş özelliğinde olması oldukça şık bir görünüşe sahip olmanızı sağlayabilir. Hatta kaliteli bir kumaş olması özel günlerde de giyebileceğiniz bir parça olmaktadır.

Özel bir gecede, düğünde ve davette kış aylarında giyebileceğiniz ipek gömlek modelleri, şık olmanızı ve takılarınızla beraber geceye damga vurmanızı sağlayabilir. Hatta kumaş pantolonla ve etekle tarzınızı yaratmanıza yardımcı olmaktadır.

İpek Gömlek Modelleri Resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.