Skip to main content

Kalın, koyu kaşlar için doğal bakım tarifi

Günümüzde kalın kaşlar modası geri döndü ve sırf daha kalın kaşlara sahip olmak için milyonlarca kaş kalemi, kaş kalınlaştırıcı piyasaya sürüldü. Fakat herşeyin en doğalı iyi değil midir? Doğal bir şekilde kalın kaşlara sahip olmak ister misiniz? O zaman birazdan vereceğimiz tarif ile kalın kaşlara sahip olmak zor değil.Kaşların kalınlaşması için doğal tarif;

Hint Yağı

Her gece yatmadan önce Hint Yağı ile kaşlarınıza güzelce masaj yapın. Hint yağı içerdiği protein, vitamin ve antioksidanlar ile sadece kaşlarınızın kalınlaşmasını sağlamakla kalmaz, kaşlardaki mikroorganizmalara karşı da mücadele eder.

kalın-kaşlara-sahip-olmak-için-bakım-tarifi

Zeytin Yağı

E vitamini bakımından oldukça zengin olan Zeytin Yağı kaşlarınızın daha koyu renkli olmasını sağlarken aynı zamanda kaş köklerini besleyerek daha hızlı ve kalın büyümesini sağlar. [highlight]Bu da size kalın ve koyu bir kaşa sahip olmanızı sağlar.[/highlight] Zeytin yağını kullanırken çok fazla miktar gerekmiyor.Kaşlara birer damla damlatarak nazikçe masaj yapın ve bunu günde iki kez tekrarlayın.

 Tam Yağlı Süt

Tam yağlı süt kalın kaşlar elde etmek için süper etkilidir. Basitçe tam yağlı süte  pamuğu batırın ve kaşlarınızın üzerine günlük uygulayın.

kalın-kaşlar-için-doğal-tariflerAloe Vera

Aşırı yağlı bir cilde sahipseniz bu kaşlarınızın büyümesine engel olur. Saf [highlight]AloeVera jeline kaşlarınızın üzerine direk olarak uygularsanız daha gür,kalın ve koyu renkli kaşlara sahip olabilirsiniz.[/highlight]

Çemen Tohumu

Bir kap içersinde bir miktar çemen tohumunu öütün ve üzerine biraz badem yağı katarak iyice karıştırın. Her gece bu karışımı kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın ve sabahleyin kaşlarınızı durulayın.

Esans Yağlar

Bir çay kaşığı lavanta yağı, biberiye yağı, kekik yağı, sandal ağacı yağı, limon ve zeytin yağını bir kap içersine koyun ve karıştırın. Her gece yatmadan önce bu karışımı kaşlarınıza uygulamanız durumunda kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kalın ve koyu kaşlara sahip olmanız için;

Özellikle beslenme yetersizliklerinden dolayı kaşlar fazla beslenemez ve kalınlaşamaz. Bu yüzden vücudunuzdan yeterli miktar mineral, protein ve vitamini eksik etmeyin. Özellikle magnezyum, silis, biotin, çinko, sülfür ve B6 vitaminini bolca alın.

Gammy

Kitap sever, yazmayı okumaktan daha çok seven,konuşkan, neşe dolu,yaşam sevincini her zaman kalbinde taşıyan, bitmek bilmeyen enerji sahibi bir kul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.