Skip to main content

Kıyafetinize uygun makyaj nasıl olmalı

 

 

 

 

 

Bayanların ayna önünde harcadıkları zamanın çoğu kıyafetlerine uygun nasıl bir makyaj yapmaları gerektiğini sorgulayarak geçmektedir. Bugünkü yazımızda sizlere kıyafete uygun makyaj hakkında yardımcı olmak adın bilgiler paylaşacağız. Çok sıradan yaşayan birinin şatafatlı bir elbise üzerine simli baya iddalı bir makyaj yapılırsa çok kaliteli bir görüntü ortaya çıkmaz.Sizlere toprak tonlarını, pastel tonlarını, kendisi içersinde hafif pırıltısı olan farlar gözde çok doğru durmaktadır. Kış aylarında koyu makyajı öneriyoruz sizlere.Çünkü daha kapalı elbiseler giydiğiniz zaman koyu makyaj sizlere de çok yakışacaktır. Gece davetlerde hafif ışıltısı olan makyajlar güzel durabilir fakat, çok ağır ve çok frapan duran bir sima çok fazla şık olmuyor genelde.

Kıyafetinize uygun ruj seçerken eğer ki kıyafetiniz koyu renkli ise yani lacivert, siyah, gri gibi tonlarda ise, istediğiniz her renk ruju kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ama kırmızı, turuncu, pembe gibi bir kıyafet giyerseniz yani ruj renklerine yakın renkte kıyafet giyecekseniz eğer  bunlara tezat yaratacak renklerde rujlar kullanmamalısınız.Mesela kırmızı bir elbise giyecekseniz içersinde toprak tonları olan kırmızının ve kahverenginin tonları olan rujları kullanabilirsiniz, ama çok canlı örneğin pembe bir ruj kullanmayın asla.Veyahut çok turuncu bir elbise giyecekseniz eğer içinde kırmızılıklar, kahverenklilikler olan rujları yine kullanabilirsiniz ve çok pembe bir elbise giydiyseniz eğer çok şeftali bir renk kullanmanız tezatlık yaratacaktır. Ayrıca oje rengi ile ruj uyumu diye bir şey yoktur. Bu eskiden kalma bir alışkanlık bazı bayanlarda.

Kısacası giyeceğiniz kıyafetle yapacağınız makyajın zıtlıklar oluşturmaması sizin şıklığınız açısından oldukça öneme sahiptir.

gamzeli

Hayatını modaya admış biri.Hayalperest,uçuk ve neşe dolu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.