Kokulu kürdan nasıl yapılır?

Bugün sizlerle yabancı bir blogta karşılaştığım güzel bir DIY (kendin yap) projesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok farklı bir proje olan kokulu kürdan nasıl yapılırı sizler için araştırdık. Hem evinizde kullanmak için hem de sevdiklerinize farklı bir hediye sunmak için bugün sizlerle kokulu kürdan nasıl yapılırı anlatacağız. Bu şekilde hem hijyeninden emin olduğunuz hem de güzel esans kokulu kürdan yapımına başlayalım.

Kokulu kürdan nasıl yapılır?

Kokulu kürdan nasıl yapılır?

İhtiyacınız olanlar:

  • Kürdan
  • En sevdiğiniz esans yağı
  • Kapaklı kavanoz
    Kâğıt havlu
Kokulu kürdan nasıl yapılır?

Kokulu kürdan nasıl yapılır?

Kürdanları Bir Gece Önce Yağda Bekletin

Evet! Bu işleme başlamadan bir gece önce kürdanlarınızı kavanoz içerisine yerleştirin ve içerisine sevdiğiniz yağı dökün. Kürdanların üstü kapanıncaya kadar dökmeye devam edin. Kürdanlar tamamen yağ içinde kaldığı zaman kavanozun kapağını kapatın ve kavanozu güzelce çalkalayın ve beklemeye alın.

Kokulu kürdan nasıl yapılır?

Kokulu esanslı kürdan nasıl yapılır

Ertesi Gün

Kavanozdan yavaşça tüm kürdanları çıkarın ve kâğıt havlu üzerine nazikçe koyun. Kâğıt havlu sayesinde kürdanlar üzerindeki fazla yağ emilecektir. Ardından kurumaları için birkaç saat bekleyin. Artık güzel kokulu, anti bakteriyel ve hijyen kürdanlara sahipsiniz. Dişlerinizi temizlerken ağzınızda güzel kokular yayılacak. Güzel kokulu kürdanlar yaparak misafirlerinize de sürpriz yapabilirsiniz.

Kaynak:crunchybetty

Bu yazı 201 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz