Küllü Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir

Paylaş
 

Küllü saç renklerini elde etmek için saç boyasının içine kızıllığı giderecek başka renkler ilave edilir. Saçların küllü görünmesi için ilave edilen renkler bir kaç yıkamaya kadar saçta kalıcı olarak belirgin halde görünür.

1- Küllü saç renklerini elde edebilmeniz için bir takım işlemler uygulamalısınız. Kızıl ve bakırlık içeren saç rengine sahipseniz bu renklerden kurtulmak için saçınızı oryal yardımıyla açmalısınız. En iyi küllü rengini alabileceğiniz boya numaralarından biri 7.1 ‘dir. Marka olarak dünyaca ünlü saç boyası markalarını kullanmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

koyu-küllü-kumral

2- Saçlarınızı sarı ve küllü tonlarda istiyorsanız zemin renginin hangi tonlarda olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Zemin rengi açık tonlarda olan saçınız varsa küllü renklerinden herhangi birini saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınız çikolata kahve gibi renklerdeyse direk olarak küllü kumral boyama kalkışmayın. Yarım ton kadar rengi kırılan saçlarınızın dipleri farklı bir renk olacak ve kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.

kullu-sari-sac-rengi-nasil-elde-edilir

3- Kendi saç renginiz kumral tonlarına yakınsa oldukça şanslısınız. Kumral tonlarında olan saçınızı bir kaç kere istediğiniz küllü kumral rengine boyarsanız istediğiniz rengi elde edeceksiniz. Kullanacağınız boyanın içine çok az miktarda mavi boya eklerseniz saçınızda istediğiniz gibi bir grilik elde edebilirsiniz.

sac104

4- Sarı saçlara sahipseniz ilk boyamada istediğiniz gibi küllü bir renk elde edebilirsiniz. Saçınızın tamamen küllü görünmesini istiyorsanız özel saç boyaları yardımıyla griliği artırabilirsiniz. Küllü saç renklerinde gri oldukça baskın bir renktir. Küllü renginin içinde yoğun olarak yer alan gri rengi korumak için bir kaç kere aynı işlemi on beşer gün aralıklarla tekrar etmelisiniz.

Küllü-moda-saç-renkleri

5- Küllü saçlarda belirsiz tonlarda olan modellerde bulunmaktadır. Orta küllü kumral saç renkleri bu boya tipine bir örnektir. Bunun için yine saç renginizi göz önünde bulundurarak bir boya rengi seçebilir ve saçlarınızı istediğiniz küllü tonlarına boyayabilirsiniz. Saç renk tonunuz açıksa ve daha koyu küllü renklere dönecekseniz işiniz her zaman daha kolay olacaktır.

küllü-saç-renkleri-2015

Bu yazı 497 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz