beylikdüzü escort

Skip to main content

Kuru ve Yağlı Ciltler için Yüz Maskesi Tarifi

Her ne kadar bayanlar cilt ve yüzlerinin güzelliğine önem verseler de, yine erkekler de bu konuda günümüzde oldukça bilinçli. Hem erkek hem de bayanlar, yüz maskesi tarifi alarak, kendilerine evlerde bir kür oluşturarak, uygulama gerçekleştirebilirler. Kuru ve yağlı ciltler için uygun içerikte olan yüz maskeleri tariflerinden kısaca bilgilendirmeler yaparak sizlere yardımcı olalım.

Kuru ciltler için meyveler

Aslında kuru ciltler için nemlendirici özelliğe sahip olanların en önemlisi meyvelerdir. Bazı meyveler, içeriğinde bulundurduğu su ile birlikte, vitaminleriyle nemlendirici bir özelliğe sahip olabilmektedir. Mesela, muz, yapısı ve içeriği gereği, yüz ve boyun bölgelerine soyulmuş bir şekilde sürülerek, nemlilik kazandıran bir maske olarak kullanılabilir. Tarifi de kullanımı da oldukça kolay olduğundan tercihler arasında olabilir.

Yağlı ciltler için maskeler

Daha çok yağlı ciltler için, yağ emici özelliğe sahip olan meyvelerden tercihler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, C vitamini yüksek olan limon, bu konuda sizlere yardımcı olabilecektir. Limon ile birlikte, yumurta akı karıştırılırsa, bu yağlı ciltler için yüz maskesi tarifi olarak sayılabilir. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra, 15 dakika olarak yüze uygulanmalıdır. Kuruması beklenerek, 15 dakika sonrasında ise, bol su ile yıkama gerçekleştirilmelidir. Kolay yıkanabilmesi için sabun kullanabilirsiniz.

Hem kuruluk hem de sıkılaştırma özelliği sunan bu yöntemden sonra, nemlendirici ürünler kullanarak, yüzünüzün nem dengesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bilinmesi gerekir ki, yağlı ciltlerinde neme ihtiyacı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Kırşehir araç kiralama Kırşehir evden eve nakliyat Kocaeli evden eve nakliyat Konya evden eve nakliyat Kütahya evden eve nakliyat Malatya evden eve nakliyat