Skip to main content

KUSURSUZ CİLDE SAHİP OLMAK ARTIK HAYAL DEĞİL

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kusursuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hepimizin hayali. Peki hayalimiz için neler yapıyoruz?Yalan yanlış bilgilerle pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterken daha vahim sonuçlarla karşılaşırız.Bu amaçla kimden ve nereden duyduğumuzun hiç önemi yokmuş gibi tüm paramızı yanlış cilt ürünlerine yatırırız.  Oysa doğru ve yerinde bakımla birlikte akne ve siyah noktalardan kurtulmanın yolu mucizevi değil.

 
5 anahtar kural ile cildinizle barışın;
1- Cildinizi temizlerken parmaklarinizla yukarı doğru hareketler yaparak temizleyin.
2- Makyajınızı yaparken aşağı doğru hareketlerle uygulama yapın. Cilt bakımında ki rutinin aksine makyajinizi yukardan aşağı yapmalısınız ki tüm gö zeneklerinizi tikamamis olursunuz.
3-  Cildinizi temizlemeden uyumayın! Düzenli cilt temizliği sayesinde siyah noktaların ve aknelerin oluşumuna engel olacaksınız. Günün sonunda kendinizi çok yorgun hissediyorsanız en azından makyaj temizleme mendilleriyle temizlemelisiniz.
4- Peeling yapmayı ihmal etmeyin! Yaz günlerinin de gelmesiyle birlikte cildin daha çok peelinge ihtiyacı vardır. Çünkü cilt daha çok yağ üretmeye eğilimlidir. Peeling yaparak ölü hücrelerden kurtulmuş olacaksınız. Cildinize reset atmak istiyorsanız
peeling yaparak cildinizın gülümseyen yüzü olun.
5- Haftada bir cildinize izin verin! Unutmayalım ki herkesin tatile ihtiyacı olduğu gibi cildimizinde makyajsız haftada bir güne ihtiyacı vardır. Makyajsız doğal güzellik herşeyden daha güzel sadece gözünüzü alıştırmanız yeterli. Kimyasal maddelerden uzak duracaginiz bir gün hediye edin yüzünüze.
Yumuşacık pürüzsüz kusursuz ciltlere kavuşmanız dileğiyle…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.