Limon Suyunun Bilinmeyen Faydaları

Limon suyunun faydalarından bahsedelim istiyorum. Limonun en başta bilinen özelliği c vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirdiğidir. Fakat bunun dışında limonun direk olarak değil de ılık bir suya ilave edilip içildiğinde çok daha fazla faydasının olduğunu söyleyebilirim. Güne başlarken kahvesiz duramıyorum diyorsanız, kahve yerine ılık suya limon suyunu karıştırıp içmenizi tavsiye edeceğim. Enerji desteği veren limon suyu ile güne hem taze bir başlangıç yapmış olacaksınız, hem de düzenli olarak içtiğiniz zaman sindirim sisteminizi çalıştırdığı için zayıflamaya da yardımcı olacaktır. İçerisinde pektin lifi yer aldığı için acıkma olayında da geciktirme sağlar.

Limon suyu cilde iyi geliyor

Limon suyu cilde iyi geliyor

Limon Suyu Dişleri Beyazlatıyor

Limon Suyu Dişleri Beyazlatıyor

Limon suyu depresyonu ve endişeyi azaltmaya yardımcı olur. Sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki şişkinlik ve asidi düzenler.
Limon suyu cildimizde oluşan lekelere ve aknelere de iyi gelir. Cildinizde problemli olduğunu düşündüğünüz bölgelere sürdüğünüz zaman düzeldiğini göreceksiniz. Cildimizdeki kırışıklıklara da iyi gelen limon suyunun gerginleştirme özelliği de vardır. İltahap temizleyici özelliği de vardır. İdrar yollarında iltihap olanlar da limon suyundan şifa bulabilirler. Ayıca dişlerimizin beyazlamasında da yardımcı etkendir. Ancak limonu direk dişlerimize uygulamamamız gerekir. Çünkü diş minelerine zarar verebilir. Bu yüzden gargara olarak kullanmanız gereklidir. Gargara işleminden sonra da dişlerinizi fırçalamanız tavsiye edilir.
Her açıdan faydalı olduğunu gördüğümüz limon suyunun anladığımız gibi günde bir barda ılık suya ilave ile içilmesi gerektiği sonucunu ortaya çıkarmış oluyoruz. Deneyip farkı görelim.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyoruz…

[divider]

LİMON SUYU İLE DAHA PARLAK TIRNAKLAR İÇİN BURAYA

[divider]

 

Bu yazı 217 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz