Skip to main content

Makyajınıza Sihirli Dokunuşlar

 

 

 

 

 

 

Her bayanın amacı mükemmel görünmektir ve bugün sizlerle kaliteli bir moda sitesi olarak birkaç ipucu ile nasıl mükemmel görünüme sahip olunabileceğini anlatacağız.Güzel görünümde vücut şeklinin dışındaki en önemli etkenler yüz ve saç özellikleridir.İşte sizlerle bugün daha güzel görünme üzerine birkaç ipucu paylaşacağız.

 

Makyajınızı yaparken yüzünüzün her zaman kuru ve soğuk olmasına dikkat edin.Özellikle yaz aylarında size tavsiyemiz 6-8 dakika buz ile yüzünüze masaj yapın ve iyice kuru olduğundan emin olduktan sonra makyajınızı yapın.Fark edeceksiniz ki makyaj yüzünüze tam oturacak ve daha güzel gözükecek.

Yüzünüzün daha ince gözükmesini istiyorsanız elmacık kemiklerinizin altı yanak ortalarına koyu kapatıcı kullanmalısınız.

Rujunuzun daha uzun güzel gözükmesi için,önce bir dudak kalemi yardımıyla anahatı belirleyin ve daha sonra bir fırça yardımıyla yavaş yavaş sürün.Daha sonra peçete yardımıyla dudak üstüne dokundurduktan sonra,dudağınıza talk pudrası uygulayın.Daha sonra bir önceki adımda anlattığımız gibi tekrar ruju uygulayın.

 

 

Yüzünüze fondaten uygularken mutlaka boyun tarafınıza da fondaten uygulayın ki makyajınız yamalı bir görünüme sahip olmasın.

Dar bir elbise giyeceğiniz zaman elbisenizin üzerine havlu veya bir bez ile örtün ki makyajınızın veya saçlarınızın elbise üzerine gelmesini engelleyebilesiniz.

Yüzünüze makyaj yapacağınız zaman ,önce yüzünüzün daha çok zorlandığınız tarafına makyajı uygulayın daha sonra rahat olduğunuz tarafa uygulayın.Bunu özellikle göz makyajınız sırasında uygulayın.Bu yüzünüzün bir tarafının makyajının diğer tarafın makyajından farklı olmasını engeller.

Evet bayanlar yukarda saydığımız pratiklikleri uygularsanız şuna inanın ki makyaj size bir eziyet haline dönüşmeyecek ve makyajlarınızdan daha çok memnun kalacaksınız.

 

 

 

Bizleri Facebook’ta takip etmeyi unutmayın.Aşağıdaki resme tıklayarak Facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.