Skip to main content

Maya ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

                Günümüzde kadınların ve erkeklerin, özellikle kadınların cildi ile ilgili birçok problemi bulunmaktadır. Bu problemlerden kurtulmak amacı ile çeşitli yöntemlere başvuran insanlar çoğu zaman olumlu sonuç elde edememektedir.

Cilt Tipinize Göre Maskeler

                İnsan cildi yağlı, karma ve kuru olmak üzere üç çeşide ayrılmaktadır. Her insan kendi cilt tipine uygun yöntemler kullanmayı tercih etmelidir. Eğer sizler de maya ile cilt bakımı nasıl yapılır, diye merak ediyorsanız öncelikle cilt tipinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Aşırı kuru veya aşırı yağlı bir cildiniz var ise ve bu yüzden sık sık sivilce ve siyah nokta problemi yaşamanız muhtemeldir. Maya maskesini evinizde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Maya Maskesinin Faydaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

                Maya maskesi içeriğinde bulundurduğu vitaminler ve mineraller sayesinde cildinizin nemlenmesini, bakterilerden arınarak yenilenmesini sağlar. Bunun yanı sıra kırışıklıklarınızın görünümünü de azaltan maya maskesi cildinizin yağ dengesini de ayarlar. İçeriğindeki B vitaminleri ile sayesinde bir doğal maske olan maya maskesi egzamalarınızda ve dermatit hastalıklarınızda da sizlere destek olmaktadır. Bir yemek kaşığı yaş maya ile bir yemek kaşığı sütü iyice harmanladıktan sonra cildinize sürüp 20 dakika beklemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında aradaki farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Sizler de maya ile cilt bakımı nasıl yapılır ve sonuçları nelerdir diye merak ediyor iseniz daha fazla beklemeden mükemmel sonucu kendi gözlerinizde görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.