Skip to main content

Mucizevi Bitki EKİNEZYA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kış soğukları gelmiş kapımızı çalmışken soğuğa karşı nasıl dirençli olmalıyız hakkında yazmak sünnet değil farz oldu. Doktora gitmeye zamanınız yok ise veya benim gibi doktora gitmek sizin için kabus ise size mucizevi ilaç gibi bir çay tavsiye edeceğim. Tavsiye edeceğim ilaç; Kanada’da soğuk algınlığı ilaçların içindekiler kısmının olmazsa olmazlarından olan bu bitki size bu kışı çok rahat geçirtecek!

Hemen her yerde göreceğiniz bitki çaylarına gerek kalmadan bir kez içtiğinizde dahi gribe nezleye soğuk algınlığına ve öksürüğe son verecek kadar güçlü olan çayı evinizde bulundurmayı şiddetle tavsiye ederim. Hemen hemen hepimizin dolaplarında çeşit çeşit bitki çayları mevcuttur. Gerek tek tek gerek karışım yapar içeriz çoğu nafiledir hastalığımıza ama yine de içeriz. Denemediğimiz yol yöntem kalmaz. Hatta komşu teyzenin söylediği karışımı bile yaparsın da yine de kurtulamazsın virüslerden.
Bitki çayları evlerimizin kış misafirleridir. Tarçın, kuşburnu, havlıcan, zencefil, ıhlamur, papatya, hatmi çiçeğinden oluşan karışımlar hepimizin tecrübeleri içerisindedir. Çoğu efsanevi, azı gerçek olan şu şuna iyi gelir inanışına tek kalemde son vermek istiyorum. Bu kadar iddialı konuşmamın sebebi İlaç indekslerinde yer alan bitkinin dirence özgü bir fonksiyonu olmasından kaynaklı. Anavatanı Amerika olan bitkimiz; EKİNEZYA.
Diğer bütün bitki çaylarının karışımı şeklinde çünkü vücudu savunma özelliği bütün virüslere karşı savaş açıyor. Soğuk algınlığı ve öksürük dışında baş ağrısına dahi iyi geldiği söylenen ekinezya çayını afiyetle içebilirsiniz. Bu tarz nitki çaylarının tatlarını genelde beğenilmediğini bildiğimden şunu da vurgulamak isterim ki damak tadınızı yormayacak hatta lezzetle içebileceksiniz. Tercihen şekerle de içebilirsiniz.

Kış soğuklarının düşmanı ekinezya çayını afiyetle içmenizi diler, bol sağlıklı günler efendim.

Afiyet olsun…

Gamze Dağ

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.