Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Paylaş
 

Mutfak dekorasyonu yaparken evinizde hoş esintiler olsun istiyorsanız sevimli detaylarla mutfağınızı daha renkli gösterebilirsiniz. Bazı mutfak dekorasyon fikirleri arasında sade detaylar yer aldığı gibi bazılarında ise renkli tasarımlar bulunur.

1- Renkli Mutfak dekorasyonları mutfağa daha hevesli girmenizi sağlayan dekorasyon fikirlerindendir. Kullanılan araç ve gereçlerde görülen renkli ayrıntılar size tıpkı bir masal mutfağındaymışsınız hissi verir. Bu nedenle mutfağınızda renkli aletler kullanmayı deneyebilirsiniz. Renkli mutfaklarda duvar rengini daima beyaz tercih edin.

kirmizi-mutfak-26

2- Mutfak dekorasyon fikirleri arasında sade tasarımlı dekorasyon örnekleri de bulunmaktadır. Beyaz bir masa beyaz sandalyeler ve beyaz mutfak dolapları sade mutfakları mükemmel bir şekilde tamamlar. Mutfak dekorasyonu yaparken sade mutfak dekorasyonu istiyorsanız mutfakta masanın üzerinde sade görünümlü bir sarkıt kullanabilirsiniz.

mutfak-ekonomik-dekorasyon-fikirleri-

3-  Mutfak dekorasyonu yaparken renkli duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Renkli duvar kağıtlarını uyum sağlayan renkli kilimler mutfağınızdaki renk dengesini uyumlu hale getirecektir. Ayrıca buzdolabı renklerinin pastel tonlarda olması renk uyumu sağlanan mutfağınızı modern bir havaya sokacaktır.

Mutfak-dekorasyon-fikirleri-13

4- Ne olursa olsun mutfağınızı açık renklerle donatın. Koyu renkler mutfağa girmenizi zorlaştırır. Ayrıca yerde mutlaka ince kilimler yada küçük paspaslar kullanın. Mutfak zeminini büyük halılarla kapatmayın. Bu mutfak için son derece gereksizdir.

kitchen-country-style-Ideal-Home

5- Mutfakta eşyalarınız fazlaysa ve kullanmadığınız eşyalar için yeni alanlar arıyorsanız dolaplarınızın içine çeşitli raflar yerleştirebilirsiniz. Mutfak dolaplarının en üstünde yer alan dolaplara nadir olarak kullandığınız eşyaları yerleştirin.

mf9-mutfak-dekorasyon

 

Bu yazı 338 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz