Skip to main content

MUZ ile bembeyaz dişlere sahip olun

 

 

 

 

 

 

Diş beyazlığının sosyal hayattaki etkisi yadsınamaz bir gerçek.Gülüşlerimizi bazen dişlerimizin arkasına saklamak zorunda kalabiliyoruz.Eğer ki siz de çoğu diş macununu kullandım ama olmuyor diyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun çünkü bu makalede sizlere muz ile evet yanlış duymadınız muz yiyerek nasıl dişlerinizi bembeyaz hale getireceğinizi anlatacağız.Muz ile dişleri beyazlatmak hem diğer yöntemlere göre daha sağlıklı hem de içerdiği mineral ve vitaminler ile mükemmel bir sağlık kaynağı.Diğer doğal olmayan beyazlatıcılar gibi dişleri aşındırmadığı gibi,masraf ta gerektirmeyen bir yöntem bu sizle paylaşacağımız yöntem.

Kullanışı:

Öncesinde doğal diş macunu ile dişlerinizi fırçalayabileceğiniz gibi muz yöntemini uyguladıktan sonra da fırçalayabilirsiniz.

Olgun bir muz kullanmaya çalışın ki içersindeki potasyum miktarı daha fazla olsun.

 

 

 

Muzu güzelce soyun ve bir parça koparın.Bu kopardığınız parça ile yaklaşık 2 dakika dişlerinize sürtün.Muz içersindeki inanılmaz mineraller potasyum,magnezyum ve manganez gibi vitaminlerin diş hücrelerinize ulaşır ve dişlerinizin gittikçe beyazlaşmasını sağlar.

 

 

 

 

 

Bu işlemleri geceleri yatmadan önce uygulamaya çalışın.Dişler üzerindeki lekeler yok olana kadar bu işlemi her gece uygulamaya azami önem gösterin.Günde iki defa bu işlemi tekrarlamak dişlerinizin beyazlama hızını arttıracaktır.Ve artık o mükemmel gülüşünüzü saklamak zorunda kalmayacaksınız.

 

 

Muz kabuklarını ne yapacağız gibi bir soru duyar gibi olduk.Muz içersinde bir çok mineral barındırdığı gibi,kabuğu da bu mineralleri ihtiva eder.Bu yüzde muz kabuklarınızı çiçeklerinize gübre olarak kullanmanız bitkilerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

 

Bizleri Facebookta takip etmek için aşağıdaki resme tıklayın.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.