Skip to main content

Nar ve Nar Suyunun Faydaları:Mucize Meyve Nar

Narın mucizevi bir doğa ürünü olduğu ve birçok yararının olduğu bilinmektedir. Bugünkü yazımızda nar ve nar suyunun nelere iyi geldiğini anlatmak isterim. Nar suyunun cilde çok iyi gelmesinin yanında hücre yenilediğini biliyor muydunuz?

Nar suyu düzenli olarak tüketilirse;

* Kalp damar sıkışmasını engeller

* Kolestrolü ve şeker hastalığını dengeler

* Kanser olma riskine karşı mücadele eder

* İshale iyi gelir

* B5 ve C vitamini bakımından zengin olmasından dolayı yüksek oranda antioksidan içeriyor. Böylelikle hücrelerin yenilenmesini sağlıyor.

Narın cilt için faydaları;

Nar Suyunun Cilde Faydası Saymakla Bitmiyor
Nar Suyunun Cilde Faydası Saymakla Bitmiyor

Narı temizledikten sonra mikserde çekirdekleri ezilene kadar karıştırın. Narın suyunu çekirdeklerden ayıklamanız için ince bir tülbent veya bez parçasıyla süzebilirsiniz. Süzülen nar suyunu pamuk yardımıyla yüz ve boyun çevrenize uygulayın. Yaklaşık olarak yarım saat bekletip yıkayın. Haftada 2 defa yapsanız dahi gözle görülür bir şekilde kırışıklarınızın size veda ettiğini göreceksiniz. Gözenekleri sıkılaştırıyor, cildi toparlıyor ve hücreleri yeniliyor sizce de mucizevi bir doğa ürünü değil mi? Yüzünüzde yeni çıkan sivilceyi kurutması açısından da kullanabileceğiniz bir yöntem ise pamuk yardımı ile nar suyunu sivilceli bölgeye sürüp 5 dk pansuman yapmanız sivilceyi kurutacaktır.

Cildimiz gün içerisinde zararlı ışınlara ve havadaki kirli materyallerden dolayı yorgun ve bitik düşüyor. Cildimizin maruz kaldığı bu şartları iyileştirmenin en iyi yolu yine bizim doğal yöntemlerle yapacağımız mutlu sona kavuşmaktır. ; dünyanın parasını bağışlayıp nefesi kozmetikçilerde alan bayanlar doğanın size sunduğu mükemmel gizli cenneti keşif edin. Kozmetikçilerdeki ürünlerin birçoğunun içinde kimyasal ve doğal olmayan cildinize yarardan çok zarar getirecek ürünler var.

Güzel yüzler sağlıklı ciltler sizinle olsun. Pürüzsüz cilt ve kırışıklardan kurtulmak için kürümüze hemen başlamalısınız. Nar suyunu dolapta bekleterek her seferinde aynı işlemi yapmak zorunda da değilsiniz. esyadolabi.com bakımlı ve güzel günler diler…

Nar suyunun diğer faydalarını öğrenmek için buraya…

Vitamin Deposu Nar İle Zayıflayabileceğinizi Biliyor muydunuz?

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.