Nasıl Daha Uzun Gözükebilirsiniz?

Bayanlar nasıl daha fazla uzun gözükürüm diye kendi kendine soranlardansanız bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Duruşunuz şekliniz

Daha uzun görünmenin en önemli ipuçlarından biri duruş şeklinizdir.Doğru bir şekilde ve dik durmak sizlerin çok kolay bir şekilde uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Havalı Saç Modelleri Kullanın

Yaptığınız saç modelleri sizlerin daha uzun veya daha kısa görünmenize yol açabilir.Örneğin uzun saç modelleri ensenizi kapattığından dolayı sizlerin daha kısa görünmenize yol açacaktır.Çenenizin hizasında veya daha kısa saçlar sizleri daha uzun gösterebilir.

Kiloya dikkat

Hem sağlık açısından hem de boyunuzun uzun gözükmesi açısından kilo kontrolü büyük bir etken.

Desenli Kıyafetlere Yaklaşmayın

Kıyafet alışverişi yaparken mümkün olduğu kadar ekoseli,baklava desenli ve yatay çizgileri olan kıyafet reyonlarının yanından geçmeyin.Bu desenlerin bulunduğu kıyafetler sizleri daha kısa gösterir.

Gövdenizi ön plana çıkaran kıyafetler tercih edin.

Renk çeşitliliği fazla olan kıyafetleri giymek sizleri kıs gösterir,tek renk kıyafetler ise uzun gözükmenizi sağlar.

Elbise Seçiminde koyu renkler ağırlıklı olsun

Renkler de sizlerin uzun veya kısa gözükmenizi sağlayan etkenlerden biridir.Açık renkli kıyafetler,özellikle;ten rengi kıyafetler,beyaz renkliler ve gri renkli elbiseler sizleri olduğunuzdan daha uzun gösterir.Siyah,koyu renkli elbiseler,kahverengi gibi renkler sizleri zayıf göstermenin yanında kısa da gösterir.

Kalın kumaşlardan kaçının

Kalın,geniş kazaklardan gömleklerden uzak durun.Vücudunuza saran elbiseler uzun gözükmek isteyenler için idealdir.

Ayakkabı Modelleri

Bir bayan için uzun gözükmenin anahtarı ayakkabı modellerinden geçer.Dolgun topuklu ayakkabıların yanı sıra ince topuklu ayakkabı modelleri de sizlerin uzun gözükmenize yardımcı olur.

Kaban ve Montlar

Kısa kaban,palto ve mont modelleri sizleri kısa gösterir,nasıl daha fazla uzun gözükürüm diyorsanız uzun kaban modellerini,montları ve paltoları tercih edin.

Bu yazı 359 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz