Skip to main content

Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah elbise modellerinde düz ve uzun elbiselerden daha çok kısa detaylı elbiseler tercih edilir. Kimi gelinliklerde kloş etekler kimilerinde ise dar ve mini etek türleri elbiseleri hareketlendirir.

vintage-white-lace-knee-length-wedding-font-b-dresses-b-font-short-sweetheart-neckline-font-b

Nikah elbise modellerinde her kadının kullanmaktan zevk aldığı dantel detaylar kullanılır. Elbiselerin tamamında yada bir kısmında kullanılan danteller eteklerde yada kollardadır. Nikah elbise modellerinde sırt dekoltesi de bulunabilir. Sırt dekoltesinde kimi zaman kurdela gibi sevimli detaylar kullanılır.

nikah-28

Nikah elbiselerinde peplum elbise çeşitleri de bulunur. Oldukça estetik görünen peplum nikah elbiseleri yaka kısmına takılan çiçekle nikaha uygun hale getirilir. Nikah elbiselerinde görsellik olarak sadeliği değil de; gösterişli modelleri tercih etmek istiyorsanız; incili nikah elbiselerini kullanabilirsiniz. Nikah elbiselerinin gelinliğe benzemesi fakat gelinlik gibi uzun olmaması beklenir. Günümüz modasında bu detaya dikkat edilmelidir.

2013-nikah-elbisesi-modeli3

Bunun yanında şapkalı olan nikah elbise çeşitleri de bulunmaktadır. Şapkalı nikah elbiseleri nostaljik bir gelin olmak isteyen kadınlar için oldukça uygundur. Nikah elbiselerinde sadece tek düze hazırlanmış elbise modellerini kullanmanıza gerek yok. İsterseniz etekleri uzun ve kuyruklu olan nikah elbiselerinden de yardım alabilirsiniz. Bu elbiselerde etek abiye elbise kıvamında ve kabarık değildir. Yerlere kadar uzanan kuyruk ile davetlilerin gözdesi olabilirsiniz. Sırt kısmı dekolteli olan kimi zaman ise; dirseklere kadar eldiven eşlik eden bu elbiseler zarafetin simgesi haline gelen nikah elbisesi çeşitlerindendir.

sifir-kollu-beyaz-nikah-elbiseleri

Nikah elbiseleri düğünde giyilen gelinliklerden bir tık daha sadedir. Üzerinde taşlar ve pullar barındırmayan nikah elbiseleri nikah töreni için daha uygundur. Bunun için minimal çizgiler nikah elbiselerinde sıklıkla kullanılır. Saten kumaştan meydana gelen minimal tarzdaki nikah elbiseleri kayık yakalarıyla beraber nikah töreninde giyilebilir. Diz üzeri olan ve etek kısmı dar gelen nikah elbiseleri kusursuz fiziğe sahip olan gelin adayları için idealdir.

sade-nikah-elbisesi-2015

Abiye elbiselere daha yakın olan nikah elbise modelleri arasında kalın askılı eteği hareketli olan nikah elbiseleri de bulunur. Bu elbiselerde üst taraf sade alt kısım ise hareketlidir. Kloş eteğe sahip olan bu tip nikah elbiseleri beyaz stilettolarla beraber iyi şekilde tamamlanır. Sizi nikah gününüze hazır hale getirecek olan nikah elbiselerinden biri de; balon etek detayına sahip olan nikah elbiseleridir. Balon etekle beraber kullanılan ince askılar bir prenses gibi görünmenizi sağlar.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.