Skip to main content

Öpüşme teknikleri

Bilim adamları öpüşmenin çiftler üzerinde bağlayıcı bir etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Öpüşme sırasında insanlar birbirine uzak duramaz ve yakınlaşır. Birine ne kadar yaklaşırsanız bağlanma ihtimaliniz de bu denli artıyor demektir. Dudakların öpüşme sırasında yumuşak olması ve dudakların sadece birbirine temas etmesi bu nedenle önemlidir. Dudaklarınız ve ağız kokunuz öpüşme ihtimalinizi arttırır bu sayede de biri ile temas ihtimaliniz artar ve bağlılık oluşmaya başlar. Dikkatli bir şekilde izlediğiniz zaman göreceksiniz ki iki insan öpüşme pozisyonu aldıktan sonra istemsizce bir refleks olarak birbirlerine sarılırlar. İnsanlara uzun süre sarılmanız karşıdaki kişinin aşk hormonu salgılamasına ve size duygusal olarak farklı şeyler hissetmesine neden olur.

En etkili öpüşme teknikleri;

 1. Vakum öpücüğü: Genelde erkeklerin kullandığı fakat kadınların da oldukça iddialı bir görünüş yaramasına sağlayan bir öpüşme tarzıdır. Partnerinizin dudaklarını öncelikle parmağınız ile çerçevelemeye başlayın. İşaret parmağınız ile üst dudaktan köşeye doğru gelin ve ardından partnerinizin dudaklarını baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında toplayın. Bebeklerin yanaklarına bastırarak dudaklarını öne çıkardığınız zamanı hatırladınız mı? Evet, aynen bu şekilde! Ardından dudaklarınızı partnerinizin dudaklarına kapatın ve parmaklarınızı çekin. Sonra da 5 saniyelik bir öpücük verin ve geri çekilin.

  öpüşme teknikleri

 2. Vamp kadın öpücüğü: Erkekler vamp kadınları oldukça sever. Bu durumun nedeni vamp kadınların erkeklerde fazlasıyla isteği ve duyguyu aynı anda uyandırabiliyor olmasıdır. Sevgiliniz uzanırken gidin ve alt tutağını dişleriniz ile kavrayarak dudaklarınız arasına alın, emin ve bırakın. Bu erkek için muhteşem bir uyarıcıdır. Acı erkeğin uyarılmasını sağlar ve ardından endorfin salgılanır bu nedenle de acı uzun süre kalmaz.

  öpüşme teknikleri 2

 3. Emme öpücüğü: Erkek ve kadın arasında iş birliği olan bir öpüşmedir. Kafanızı biraz arkaya eğerek erkeğin üst dudağını dudaklarınız arasına alın ve hafifçe emerek kendinizi geri çekin ardından alt dudağınıza bunu tekrarlamasına izin verin. Erkek için oldukça uyarıcı bir öpüşme tarzıdır ve yaparken mutlaka yavaş hareketler ile öpüşmeyi tamamlamak gereklidir.

  Öpüşme teknikleri 3

 4. Dondurma öpücüğü: soğuk ve sıcağın bünyeyi harekete geçirdiğini biliyorsunuz. Öncelikle bir fincan kahve için ve ağzınız sıcakken ona kocaman bir öpücük verin bu durum ağzını iyice ısıtacaktır. Ardından dondurmanızdan yiyin ve soğuk dudaklarınız ile tekrardan öpün bu durum; orgazm hissini hatırlamasına ve bir an için dudaklarında karıncanlanma hissi ortaya çıkmasına neden olacaktır.

  Öpüşme teknikleri 5

 5. İçten öpücük: Partneriniz ile öpüşürken dilinizi tamamen damağında ve diş kenarlarında
  gezdirdiğiniz bir öpüşme türüdür. Sert değil tamamen yavaş olmalısınızdır. Partnerinizin ağzından da uyarılabildiğini gördüğünüz zaman çok şaşıracağınız kesin.

  Öpüşme teknikleri 6

 6. Fransız öpücüğü: En bilinen öpüşme şekillerinden birisidir. Bilinenin aksine dilin çok etkin kullanıldığı bir öpücük değildir. Partnerinizin dudaklarını kavramanız ve sürekli olarak alt ile üst dudak üzerinde değişimler yapmanız gereklidir. Dilinizi arada bir partnerinizin dil ucuna değdirmeniz ve geri çekilmeniz yeterlidir.

  Öpüşme teknikleri 8

Öpüşme insan bünyesine oldukça yararlıdır. Bir insan 1 dakika öpüştüğünde 26 kalori harcamaktadır. Ayrıca insanlar karanlıkta dahi karşısındaki kişinin dudaklarını anında bulabilmektedir. Yani öpüşmek tam anlamıyla iç güdüsel bir harekettir ve öpücük insanın acılarını hafifletici bir özellik taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.