ÖZEL GÜNLERİNİZ İÇİN YAŞ PASTA NASIL YAPILIR?

Yaş pasta tarifleri her geçen gün yanına bir yenisini eklerken sizlere görünüm ziyafeti çekeceğimiz bu yazımızda dikkatinizi çekecek çok şey bulacaksınız. Hepimiz özeliz ve hepimizin de kendisine göre birbirinden özel günleri var. Bebek pastasından tutunda nişan pastanıza kadar her özel gününüzde pastalar ile mutluluğunuzu paylaşmak için bu yazıyı ele aldık.

Yaş pastanın tarifi iç malzemesi damak lezzetini süslerken dış dizaynı gözünüzü süsler. Bildiğiniz pasta tarifini yapabilirsiniz pastayı özel ve farklı kılan üzerine şeker hamur u ile vereceğiniz şekildir. Pasta şekillerine başlamadan evvel şeker hamuru nasıl yapılır sizlere onu anlatmak isterim. Pastanızın püf noktası şeker hamuru ile başlar. Şeker hamuru ile her biri birbirinden heybetli bir sanat eseri değerindeki pastaları yapmaya hazır mısınız? Şeker hamurunun malzemelerini oldukça kolay temin edebilirsiniz. Şeker hamurundaki püf nokta şekil vermekte bitiyor. Çocuklarınızın doğum gününde eşinize veya sevgilinize özel bir sürpriz hazırlamak istediğinizde kendi tasarımınız olan birbirinden özel pastalar hazırlamak istemez misiniz? Hazırlayacağınız pastalar sadece  güzel olmakta kalmayacak aynı zamanda sağlıklı bir şekilde yapıldığından emin olacaksınız. Dışarıdan aldığınız kekinin sünger gibi bayatlamış ve hangi şartlarda yapıldığını bilmediğiniz pastalara artık bir son demenin vakti gelmedi mi ?

Yaş pasta yaparken kalıplar kadar hayal gücünüzü devreye sokmakta çok önemli. Eğer etkili ve renkli bir pasta yapmak isterseniz gıda boyasını da temin etmeniz gerekir. Şeker hamurunuzu dilediğiniz renkte şekillendirebilirsiniz. Birbirinden güzel şeker hamuru ile yaş pasta dizayn etmek istiyorsanız şeker hamuru bir gün dolapta dinlendirmeniz yeterli olacaktır. Dinlendirmediğiniz takdirde şekil vermekte zorlanırsınız ve hamurunuzun üzerinde kabarcıklar oluşabilir.

 Yaş pasta yapımında görsellik açısından en önemlisi kalıptır. Kalıp seçimi pastanın kaderini belirler. Kalıplar aslında görselliği vurguladığı için hepsinden daha önemli. Neyi yapmak istediğinize karar vermek zor olsa da piyasa da fazlasıyla çeşit mevcut olduğu için alternatifiniz artıyor. Piyasadaki kalıplar hem fazla hem de çok ucuz. Aldığınız kalıpları sadece yaş pastası için değil aynı zamanda kurabiye yapımında da kullanabilirsiniz.

Şeker hamuru ile yapacağınız yaş pasta için söyleyeceğimiz son püf nokta ise şeker hamurunuzu her zaman pandispanyanın aşağısına doğru sıvamak gerektiğini unutmayın deriz.

Şimdi sizlere yaş pasta yaparken sizlere de fikir olacak birbirinden güze pasta şekillerini sunmak isteriz. Beğenileriniz bizim teminatımızdır. Sizlerin de yaptığı pastalar var ise büyük bir mutlulukla paylaşmak isteriz.

Teşekkürler…

Birbirinden harika pasta şekilleri

Bu yazı 225 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz