Skip to main content

Papatya suyu ile saç nasıl açılır?

Biz kadınlar için saçımız her zaman en özel aksesuar olmayı başarmıştır. Saçlarımız için özel bir çaba harcarız. Güzel görünmeleri için, daha şık görünmeleri ve farklı görünmeleri için ne gerekiyorsa yaparız. Saç bizim karakterimiz ile doğrudan bağlantılı olduğu için çoğu zaman da farklılıklar yaratmaya çalışırız bu sayede bizi diğerlerinden farklı kılan bir imza taşıyoruz gibi hissederiz. Her kadının saç kesimi, saç rengi, saçını nasıl topladığı kendi karakterinin bir parçasıdır. Saçımıza yaptığımız her işlem de aslında tamamen ruh haliniz ile alakalıdır. Kadınlar kendilerini kötü hissettiklerinde ya da çok iyi hissettiklerinde kuaföre giderler ve bu bir terapi niteliği taşımaktadır.

papatya-suyu-ile-saç-açma 5

 

Zaman zaman kendimizi iyi hissettiğimiz anlarda kuaföre gidişlerimiz ise hüsran ile sonuçlanabilir. Size bir anımı anlatmak istiyorum… Yıllar önce bir kuaföre gittim ve koyu kahverengi olan saçlarımın küllü bir sarı tonuna döndürülmesini istedim. Kuaförüm bu işlemin ancak bir açıcı işlemi ile mümkün olduğunu söyledi. Bir kuaföre gidiyorsanız saçlarınızı ona emanet edebilmeyi beklersiniz, sonuçta saç konusunda uzman kişi odur ve güvenebileceğinize inanırsınız. Yanlış düşünmüşüm.

papatya-suyu-ile-saç-açma 6

Kuaförüm saçıma yoğun şekilde ve yanlış bir şekilde açıcı uyguladığı için saçlarım kısa sürede berbat bir hal aldı. Kuaförden çıktığım anda birçok yumuşatıcı ve şekillendirici ürün saçımda olduğu için durumu fark edemedim. Eve gidip duş aldığımda saçlarımın tararken koptuğunu, sakız gibi uzayarak elimde kaldığını hatta kuruttuğumda adeta bir mısır püskülü halini aldığını gördüm. Kafamı çevirdiğim zaman saçlarım eskisi gibi doğal bir şekilde hareket etmiyor sanki bir kalıpmışçasına, peruk edasıyla kafamla birlikte dönüyordu. Bu durum canımı uzun süre sıktı ve saçlarımın tam anlamıyla toparlanıp yeniden sağlıklı bir hal alması tam 3 yıl sürdü. Bir kadın için saçının kötü olduğu 3 yıl azap demek. Saçlarıma birçok işlem yaptırdım; keratin kaynak yaptırdım, çıtçıt saçlar aldım ancak hiç biri gerçek bir saç kadar iyi hissettiremedi.

papatya-suyu-ile-saç-açma 7

Saçlarım yeniden uzadı; artık sadece doğal ve saçımı besleyecek işlemleri saçlarıma yapıyorum. Tabii ki zaman zaman saçlarımın rengini açmak istediğim zamanlar yine oluyor ve tabii ki zaman zaman saçlarımı boyuyorum, ancak bu anlarda asla ve asla açıcı kullanmıyorum ve boyayı uzun süre saçımda tutmuyorum.

papatya-suyu-ile-saç-açma

Saç renginizi doğal bir şekilde açmak için ya da son dönemdeki en popüler işlemlerden biri olan ışıltı verme işlemi için papatya suyu kullanabilirsiniz. Bu işlem sayesinde saçlarınıza açık renk bir boyayı açıcı kullanmadan uygulama şansınız olabilir. Yüksek paralar vermeden kendi evinizde ışıltılı bir saça sahip olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan güneşli bir hava ya da güçlü bir fön makinası.

papatya-suyu-ile-saç-açma 4

Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır?

  • 1 avuç dolu dolu kuru papatya
  • 4 bardak su

Çay demler gibi bir kabın içine iki malzemeyi de koyun. Su kaynayana kadar bekleyin ve su kaynadıktan sonra kahve rengi bir renk almasına izin verin. Kaynadıktan sonra 15 dakika kadar beklemeniz halinde su kahve rengi olacaktır.

papatya-suyu-ile-saç-açma-3
Soğuduktan sonra sprey kutusuna koyun ve saçınıza isterseniz tamamen ya da kısmen uygulayın. Fön makinası ile fön çekebilir ya da kurutabilirsiniz. Saçınız bu papatya suyu sayesinde 1 tona kadar açılır. Düzenli kullanımda saç rengini açma işlemi net bir şekilde görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.