Skip to main content

Parlak Saçlar İçin Elma Maskesi

Mat, parlaklığın kaybetmiş cansız saçlardan dolayı özgüveninizi kaybetmeye doğru gidiyorsanız durun gitmeyin. Bugün sizlerle saçlar için çok güzel bir saç maskesi tarifi paylaşacağız. Almanya’da 12.000 yıldır kullanılan bir saç bakım tarifini sizlerle paylaşacağız. Saç maskesiniz elmadan yapılıyor ve neden elma diye sorduğunuzu duyar gibi oldum.

Neden Saç İçin Elma Maskesi?

Elmanın içerisinde kozmetik ürünlerinde çokça kullanılan pyrus malus etken maddesi yer almaktadır. Özellikle saç nemlendirici ürünlerinde elmanın kullanılmasının sebebi pyrus malus etken maddesini bolca ihtiva etmesidir. Özellikle elma sirkesi saçın pH dengesini dengelemesinin yanı sıra saç derisinde yer alan ölü derinin dökülmesine ve bu şekilde saç köklerinin canlanmasını sağlar. Bu da saçınıza canlılık ve parlaklık katar.

Elma Saç Maskesi İle Canlı Saçlar
Elma Saç Maskesi İle Canlı Saçlar

Elmas Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

1-) 1-2 adet büyükçe bir elmayı çekirdeklerinden ayırdıktan sonra rendeleyin. 2-) Bu rendelenmiş elmaların üzerine 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı mısır unu ve 1 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin. 3-) Bu karışımı yıkanmamış, kuru saçlara uygulayın ve 30 dk boyunca saçınızda bekletin. 4-) 30 dk aradan sonra saçınızı ılık su ile saç maskenizi yıkayın. 5-) Saçlarınızı olağan şekilde yıkayın.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.