Skip to main content
peçete katlama

Peçete Katlama Şekilleri – Peçete Nasıl Katlanır?

Özel yemek sofralarınız için eğlenceli peçete katlama fikirleri mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz! Bu yazıda, bir kuruş harcamadan misafirlerinizi etkilemenize yardımcı olacak peçete katlama ipuçları ve püf noktalarını bir araya getirdik. Sadece biraz emek, yaratıcılık ve hayal gücü ile basit bir peçeteyi gerçekten olağanüstü bir şeye dönüştürebilirsiniz. Bunu yapmak için peçete katlama uzmanı olmanıza gerek yok. Peki, peçete nasıl katlanır?

Peçete katlama sanatı ilk bakışta karmaşık görünebilir, ancak misafirleri eğlendirirken masanızı eğlenceli bir sofraya dönüştürmenin gerçekten kolay bir yoludur. İster birkaç arkadaşınız için sıradan bir Pazar kahvaltısı, ister tüm aile için ayrıntılı bir Yılbaşı ziyafeti düzenliyor olun, mükemmel katlanmış bir peçete, sofranıza günlük yemeğinizden bir adım öteye özel bir dokunuş katabilir. Ayrıca peçeteleri yemek odanıza renk katmanın bir yolu olarak veya isim kartları veya mutfak eşyaları yerleştirmek için bir nokta olarak da kullanabilirsiniz.

Sevdiklerinizi davet ettiğiniz bir sonraki akşam yemeği sofranızı bu güzel peçete katlama fikirleri ile çok daha özel bir hale getirebilirsiniz.

Peçete Katlama Şekilleri

Lotus Peçete Katlama

Beklenmedik ve heyecan verici olan lotus peçete katlama şekli, şüphesiz ki konuklarınızı çok etkileyecek. Tek sorun: Çok güzel olduğunu düşünüp, bozmak istemeyebilirler.

lotus peçete katlama

Cep Şeklinde Peçete Katlama

Renkli ve güzel kokulu bir bitki, bu katlanmış peçetenin “cebinde” güzel görünüyor. Ama cebe ne koyacağınız tamamen hayal gücünüzle sınırlıdır: basit bir çatal ve bıçak, bir parça şeker veya bir minnettarlık notu…

Cep Şeklinde Peçete Katlama

Yılbaşı Ağacı Peçete Katlama

Sofranıza her gün katlanmış peçeteler koymanıza gerek olmasa da, yılbaşı bunun için mükemmel bir zamandır! Peki, yılbaşı sofrasının en anlamlı peçete katlama şekli ne olabilir? Tabii ki bir yılbaşı ağacı!

https://www.youtube.com/watch?v=plkWFQ89XyE

Rüzgar Gülü Peçete Katlama

Bir bahar toplantısı veya mangal partisi için mükemmel olan bu tasarım süper kolaydır. Zarif bir dokunuş için tam ortasına çekici bir obje koyun!

Tavşan Peçete Katlama

Özellikle çocuklarınızın çok seveceği tavşan peçete katlama şeklini yapmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Papyon Peçete Katlama

Bu peçete katlama şeklini bir peçete halkası ile yapmak oldukça kolay olsa da, aşağıda halka olmadan nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Ekmek Sepeti Peçete Katlama

Sofradaki herkesin aynı ekmek sepetini kullanmasını istemiyorsanız, bu yaratıcı peçete katlama şeklini kullanarak herkesin kendisine özel ekmek sepeti olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.