Skip to main content

Peplum Elbise Modelleri

Peplum elbise bel kısmında bulunan hareketli detayla daha zarif bir görünüme girmenizi sağlar. Peplum elbiseler bel kısmında yer alan fazlalıkları sakladığı için kilolu kadınlarında zevklerine hitap eder.

 

beyaz-peplum-elbise-modelleri

Peplum elbise modellerinde sadece düz kumaştan olan tasarımlar kullanıldığı gibi yaka bölgesinde transparan detaylar olan peplum elbise çeşitleri de bulunmaktadır. Peplum elbise çeşitlerinin arasında peplum kısmı dantel olan elbiselerde bulunmaktadır. Bu elbiseler kadınların yine özel günlerde giydiği elbiselerden biridir.

peplum-elbise-2010pudra-rengi-peplum-elbise-modelleri

Zarif elbise çeşitleri içinde yer aldığı için bu elbiseler kadınların zayıf görünmesine yardım eder. Basen ve beli kapatan detaylarıyla sevilen elbise çeşitlerindendir. Peplum elbiseler genellikle kısa etek tasarımlarıyla kullanılır. Uzun peplum elbise çeşitleri uzun boylu kadınlar tarafından giyilirse daha hoş görünür.

Peplum elbiseler içinde straplez olan tasarımlar olduğu gibi kolları uzun ve dantel olan elbiselerde bulunmaktadır. Uzun kollu dantel kollu olan bu elbiseler peplum detaylı tasarım elbiselere daha çok yakışmaktadır.

indir-2

Peplum elbiselerde dekolte detaylı olan elbise modelleri 2017 sezonunda ön plana çıkıyor. Göğüs dekolteli olan peplum elbiseler dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak. Peplum elbiselerde kısa modeller daha çok tercih edilir. Bunun nedeni kısa kesimli olan peplum elbiselerin boyu daha uzun göstermesi ve zarif görünmesidir. Sizde ölçülerinizin daha düzgün görünmesini istiyorsanız dizüstü peplum elbise modellerinden yardım alabilirsiniz.

indir-1

Peplum elbiseler genellikle kalın askılardan meydana gelmektedir. Bazı kışlık peplum elbise modellerinde kollar uzun ve dardır. Kollarında dantel olan peplum elbiselerin giyildiği alanlar özel davetlerdir. Stiletto ayakkabılarla beraber giyildiğinde daha düzgün fizik ölçülerine sahip olmanızı sağlar. Bel ölçünüz çok genişse peplum elbiselerden kaçının. Bunun nedeni bel kısmını göz yanılgısıyla daha kalın göstermesidir. Mutlaka peplum elbise giymem gerek diyorsanız açık renk peplum elbiselerden yardım alabilirsiniz.

Elbiselerde farklılık isteyen kadınların tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan peplum elbiselerde sadece dantelden meydana gelen peplum elbiselerde mevcuttur. Peplum kısmında bulunan kumaş farklılığı ile dikkat çeker. Dantelden oluşan peplum elbiselerde zarafet ve estetiklik ön plana çıkar. Bu tip elbiseleri tamamlamak için çok çaba sarf etmenize gerek yok. Takıları minimum ölçüde tutarak şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Takı olarak sadece küpe kullanıp elbisenizin parlamasına yardım edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.