Pirinç Suyunun Cilde Faydası ve Pirinç Suyu Kürü Yapımı

Pirinç Suyunun Cilde Faydası ve Pirinç Suyu Kürü Yapımı

Son zamanlarda doğal ürünlere olan rağbet arttı.Bu artış ilgi ve alakamızı artırırken yalan yanlış bir çok aslı olmayan kürler de hayliyle çoğaldı. Bu sebepten ötürü ki inandırıcılığını kaybetti düşüncesini yaşarken birazdan bahsedeceğim kürü sabırla kullandığınız takdirde isteğinizin gerçekleşmemesi imkânsız!
Peki, ama kür ne ile ilgili merak ediyorsunuz değil mi? Genelde Türk mutfağının olmazsa olmazlarından olan pirinç yani pilavın bu özelliğini bilmediğinizi düşünüyorum.

Peki, pirinç suyu nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılmalıdır sorularını cevaplayarak siz okuyucularımızı bilgilendirmpirinç suyuek isterim.

Pirinç kürü öncellikle Uzak Doğu’nun kültürü ve dolayısıyla onların buluşudur. Pirinç suyu cilde ve saça faydalıdır. Ten renginizi beyazlaştırmasında ve peeling görevi gören pirinç suyu adeta bizlere sunulan  bir mucizedir.

 

Sevgili arkadaşlar öncelikle sabırla uygulamanız gerekiyor. 1-2 gün uyguladıktan sonra bir değişim olmadı diyerek yarıda bırakırsanız isteğinize ulaşamazsınız. Ben 19 gün her gün uyguladım hatta annemin kızım evde pirinç kalmadı nidasına rağmen:)

 

Peki, bu kür nasıl kullanılır?

1 çay bardağı pirinci onun iki veya 3 katı suyla bekletiyorsunuz. Yaklaşık 2-3 saat bekletilmesi tavsiye edilir. Çünkü suyun için de duran pirinçin faydası suya geçmesi gerekir. Beklettiğimiz suyu tonik şeklinde cildinizde kullanabilirsiniz. Akabinde yumuşacık bir cildiniz olacağını sadece siz değil etrafınızdakiler de fark edecek.Ayrıca peeling görevi görmesi hasebiyle cildi beyazlaştırıyor. Uzak Doğunun uzun zamandır kullandığı ve daha yeni yeni bizler tarafından keşfedildiği için uygulamanızı tavsiye ederim.

Kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünlere dünyanın parasını vermek ne kadar mantıklı?

Kaldı ki o tarz ürünlerin getirisinden fazla götürüsü var.

Sizle esyadolabi.com olarak bir başka uygulamayı da paylaşmak isterim sadece yüzünüze değilvücudunuz için de uygulayabilirsiniz.Benim kullandığım yöntem , küvete ılık su ile doldurduktan sonra bir miktar pirinç ekleyerek hem ılık bi duş alır hem de cildinizi rahatlatmış olursunuz.

Ben uyguladım umarım sizde uygular beğenirsiniz. Şimdiden kolay gelsin der ve sebat içinde uygulamanızı dilerim.

 

Sevgilerle.

Gamze Dağ

———————————————————————————————————————————————————–

Bu yazı 222 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. selin dedi ki:

    pirinç suyunun cilde faydasının olduğunu tüm doktorlar söylüyor, ben de kullanıyorum ve gerçekten çok faydalı

  2. çilek dedi ki:

    vay be! pirinç suyunun bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum…

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz