Skip to main content

Saçları kısa estirmeden önce bilmeniz gerekenler

Kadınlar için saç modeli oldukça önemli bir konumdadır. Saçların ne boyda olacağı nasıl şekilleneceği sokağa çıkmalarını engelleyebilecek birer faktördür. Son zamanların en popüler modası olan kısa saç ise kadınların aklını karıştıran bir unsur olmuştur. Herkese yakışan ve yakışmayan şeyler mutlaka vardır ve saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gerekenleri birkaç maddede sıralayabiliriz.

Özgüven ilk adım

Her şeyden önce böylesine cesur bir davranışa karar vermeden önce iyi düşünmek gerekir. Çünkü beğenmemeniz durumunda saçlarınızın eski halini alması ve ya biraz uzaması zaman alacaktır ve bu zaman içerisinde kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

Size yakışan modeli iyi belirleyin

Saçlarınızı kısa kestirmeden önce düşünmeniz gereken diğer bir konu ise nasıl bir model uygulayacağınızı iyi tercih etmeniz gerekir. Çünkü kısa saç modellerinde de birçok farklı model bulunmaktadır ve bu modeller sizin yüz şeklinize uygun bir biçimde olanlar ve olmayanlar ile karışıktır. Yapmanız gereken yüz şeklinize en çok yakışacak modeli seçmek ve bu modeli seçerken örneklerden yararlanmaktır.

Dışarıya kulağınızı kapatın

Saçlarınızı kısa kestirirken büyük çaplı bir değişime adım atmak üzeresiniz demektir ve bu sizin farklı görünmenize neden olacaktır. Bu farklı görünüm güzel de olsa insanların alışkanlığından farklı geleceği için yakışmadığını sık sık duyabilirsiniz. Asıl verimli sonuç bir süre sonra ortaya çıkacaktır ve bu saçları kısa kestirmeden önce bilmeniz gerekenler konusunda son madde olan bu adımı atlatmak için dışarıdan gelen tepkilere çok aldırmamanız gerekecektir.

Saçları kısa estirmeden önce bilmeniz gerekenler resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.