Saçlarınız Uzarken Yıpranmasın

Sağlıklı uzun saçlar herhalde hepimizin hayalidir. Saç uzama evresinde yıpranabiliyor, ya da kimilerinin saçları daha uzun sürede uzayabiliyor. Bunun yanında çevresel etkenler, genetik faktörlerden kaynaklı uzama evresi bunaltıcı bir hale gelebiliyor. Her gün yapılan fön, düzleştirme işlemleri de saçın yıpranıp kırılmasına neden olabiliyor bu da saçın uzamasına engel olabiliyor. Arada bir saçımızın uçlarından kestirmek herkesçe bilindiği gibi uzamaya yardımcı en büyük etkenlerden bir tanesidir. Bunun yanında yeterli ve dengeli beslenmek ve her şey de olduğu gibi saçlarımızın sağlıklı olmasında ve uzamasında etkili olan suyu es geçmemek lazım.

Saçlarınız Uzarken Yıpranmasın

Saçlarınız Uzarken Yıpranmasın

Bayanlar için saçı vazgeçilmezidir. Bazen de kestirip pişmanlık yaşayabiliyoruz. Saçlarımı nasıl çabuk uzatabilirim diye düşünüp dururuz. Bitkisel yöntemlerle sağlıklı ve uzun saçlara ulaşmamız mümkün. Sadece biraz sabretmek gerekiyor. Tarifini vereceğim birkaç kürle sağlıklı uzun saçlara ulaşabiliriz. Dikkat ederek ve düzenli uygulayarak 1 ay da neticeye ulaşabiliriz.

Sizlere sarımsak yağını önereceğim ilk olarak. Kokusu tahmin edebileceğiniz gibi ağır ve kötüdür. Fakat iyi neticeler alındığını biliyorum. Saçlarımıza sarımsak yağını sürüp biraz bekliyoruz (20dakika kadar) , daha sonra bol suyla saçlarınızı yıkayın. Sarımsak yağını hafta da bir kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Uzun sağlıklı saçlar için ikinci olarak vereceğim tarif;

Malzemeler :

-Sinameki Otu

-Badem Yağı

-Bemiks Ampül (eczanelerden temin edilebilir.)

-Su

Yapılışı :

Biraz sinemakiyle ,bir çay bardağı suda kaynatıyoruz. Daha sonra süzüyoruz. Ilıdığı zaman1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampül koyup karıştırıyoruz. Saç diplerine uygulayıp biraz masaj yapıyoruz ve yarım saat bekleyip saçlarımızı yıkıyoruz. Uygulamayı düzenli yapmak önemlidir.

Bu yazı 204 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz