Skip to main content

Şehnaz Hüseyin’den sağlıklı bir cilt için ipuçları

 

 

 

 

 

 

Şehnaz Hüseyin adlı Hintli güzellik uzmanı,Ayurveda adındaki eski Hint şifa sistemi üzerine yaptığı çalışmalarla cilt ve saç bakım konusunda devrim yarattı.Bu Hintli güzellik ve cilt uzmanı yaptığı çalışmaları birleştirerek “Shahnaz Herbal” adında bir marka oluşturup,ürünlerini  uluslararası arenaya sürdü.Bugün sizlere verdiği bir röportajda bahsettiği güzellik ipuçlarını paylaşacağız.

1-)Yüzünüzü günde 2 defa doğal bir sabunla yıkayın.Gül yaprağı suyu ile astrenjan eşit miktarda karıştırın.Bu karışımı önceden yıkadığınız yüzünüze dengeli bir biçimde uygulayın.

2-)Bir miktar zerdaçal (hintsafranı)  ile kesmik (lor)i karıştırın ve yüzünüze uygulayın.15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü güzelce yıkayın.

3-)Yağlı cildinizi temizlemek için iki adet salatalığı süt ve limon suyu ile karıştırın ve pamuklu bir bez yardımı ile cildinize hafifçe uygulayın.

4-)Cildinizdeki lekelerden  kurtulmak istiyorsanız limon,süt ve salatalık sularını 1:2:1 oranında kullanın.

5-)Cildinizdeki kara lekelerden kurtulmak için 1 kaşık bala 2 kaşık limon suyu karışımı ile cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleyin.

6-)Göz altı morluklarından kurtulmak için badem yağı ile göz altlarınıza hafifçe masaj yapın.

7-)Cildinizde aşırı yağlanma varsa,1 e 2 oranında domates suyu ile kesmik i karıştırın cildinize 15 dakika uygulayın ardından güzelce yıkayın.

8-)Cildiniz aşırı kuru ise de ayçiçeği yağı ile sütü güzelce karıştırdıktan sonra pamuklu bez ile cildinize uygulayın.

Evet bayanlar yukarda size bitkisel güzellik uzmanı olan Şehnaz Hüseyin’den ipuçları anlatmaya çalıştık.Bunları uygulamadan önce malzemelerden herhangi birine karşı alerjinizin olup olmadığına dikkat edin.Şunu da unutmayın ki burada anlatılanların faydalı olup olmaması ciltten cilde değişmektedir.Siz en iyisi doktorunuzun kontrolünde bunları uygulayın.Güzel ve sağlıklı kalın.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.