Skip to main content

Siyah Noktalar İçin Suna Dumankaya Maskesi

Zahide ile Yetiş Hayata programına katılan Suna Dumankaya ciltteki pullanmalar ve siyah noktalar  için doğal bir tarif paylaştı. Bu tarif uygulandığı zaman vücutta muhtelif yerlerde oluşan cillte oluşan pullanmalar ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Ciltteki pullanmalar ve siyah noktalar için doğal peeling malzemeleri:

  • Bir tatlı kaşığı mısır unu
  • Bir tatlı kaşığı beyaz kil
  • Biraz el kremi

siyah-noktalardan-kurtulmakBir tatlı kaşığı mısır unu, bir tatlı kaşığı beyaz kil  ve biraz el kremini koyun birazcık da su kattıktan sonra iyice karıştırın. El kreminiz sıvı ise su katmanıza de gerek yok.  Daha sonra bir çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın ve üzerine bir damla bal ve bir damla limon katıp karıştırdıktan sonra akşamları cildinize ovun.  Bu karışımla cildiniz pırıl pırıl olacak ve cildinizde oluşan pullanmalardan kurtulacaksınız. Cildiniz porselen gibi olacak. Mısır unu evinizde yoksa yulaf ununu da kullanabilirsiniz. Cildinizde kızarıklık varsa, hassasiyet varsa bu karışımı kullanabilirsiniz. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmak için de bu karışımı kullanabilirsiniz. Siyah noktaların olduğu bölgelerde bu karışımı ovarak siyah noktaları temizleyin. Bu peelingi haftada bir uygulayabilirsiniz.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

3 yorum “Siyah Noktalar İçin Suna Dumankaya Maskesi”

  1. kuzenim bu uygulamayı kullandı fakat bazı yan etkilere sebep oldu sanırım ya yada onun bu maskye alerjisi vardı dikkat edilmesi gereken bazı püff noktalar var bunlara dikkat etmeden sakın kullnamayı denemeyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.