Skip to main content

Spor Ayakkabıların Vazgeçilmez Rahatlığı

Spor ayakkabılar, pek çok kişinin olmazsa olmazları arasındadır. Çünkü hem rahattır hem de birçok kıyafetin tamamlayıcısı olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca hem ilkbaharda hem de sonbaharda en çok kullanılan ayakkabı modellerinden bir tanesidir. Mevsimsel geçişlere uygunluğu spor ayakkabının bahar aylarının en çok tercih edilen ayakkabı olmasını sağlamaktadır.

Spor Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?

–          Spor ayakkabı ilk olarak, isminden de anlaşılacağı gibi spor yaparken rahat hareket edebilmek için üretilmiştir. Bu yüzden de en çok kullanılmakta olan alan; spor aktiviteleridir. Spor yaparken de şık görünmek isteyenlerin en çok tercih edilen taytlar spor ayakkabıyı tamamlayan unsurlardır. Üzerine de yine rahat hareket etmenizi sağlayacak tişörtler tercih edilmelidir. Saçlarınızı daha rahat kullanmak adına toplamalısınız. Eşofman kullanımı da sporda sıkça görülen kıyafetlerdendir. Bunu da yine spor ayakkabı ile kombinlemeniz uygun olacaktır. Eğer koşu ya da yürüyüş yapacaksanız yürüyüş ayakkabıları seçmeyi unutmayınız.

–          Günlük kullanımda da spor ayakkabısı tercih edilmektedir. Kaprilerin, kotların, mini eteklerin altına giyilen spor ayakkabılar sizlere şık ve rahat bir görünüm verir. Kot şortun spor ayakkabı ile bütünleşince yarattığı kendinden emin ama bir o kadar da rahat hava üzerine giyilen badiyle kusursuz bir kombin oluşturur.

Spor Ayakkabısı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

–          Spor ayakkabıları da rengârenktir ve bunlarında düzgün kullanımı önemlidir. Örneğin; normalden uzun bir ayak yapınız varsa beyaz ayakkabıları daha az tercih etmeniz önerilir. Çünkü beyaz spor ayakkabılar ayağı olduğundan daha uzun gösterebilir. Bunun yanında eğer siyah ayakkabılar seçerseniz; ayağınız olduğundan küçük görünecektir.

–          Ayaklarınız normalden biraz daha dolgun ise; kesinlikle kaba ayakkabılar seçmeyiniz. Sizlerin seçebileceği ayakkabılar ayağı sarmalayan ince ayakkabılar olmalıdır. Ayağınız yapı olarak daha küçükse; kalın kaba görünümlü ayakkabılar seçmenizde bir sıkıntı yoktur. Kaba görünümlü ayakkabı sizin ayağınızla tam bir uyum sağlayarak sizlere hoş bir görüntü sunacaktır.

–          Spor ayakkabısı alırken en önemli kural ise ayağınıza tam oturan bir ayakkabı almanızdır. Ayağınıza büyük bir ayakkabı seçerseniz; ayağınız sandığınız gibi spor ayakkabısının içinde rahat etmez. Aksine ayağınız yara bile olabilir. Bunun tam tersi dar bir ayakkabı seçmeniz de hem spor ayakkabının verdiği rahatlıktan mahrum kalmanıza hem de ayağınızda çeşitli yapı bozuklukları oluşumuna neden olabilir. Bunların yaşanmaması ve spor ayakkabının simgesi olan rahatlığı yaşamanız için ayağınıza tam anlamıyla oturan bir spor ayakkabısı seçmeniz gereklidir.

–          Spor ayakkabı seçiminde kalite, sağlık açısından çok önemlidir. Çünkü spor ayakkabılar tamamen kapalı ayakkabılardır. Kalitesiz bir ayakkabı seçtiğiniz de ayağınız hava almadığından çeşitli yaralara, nasırlara ve hastalıklara açık hale gelir. Aynı zamanda bu ayakkabılar ayak kokusunun en önemli nedenidir. Bu ayakkabılar sayesinde ayağınıza yerleşen kokuyu atmanız oldukça zor olacaktır. Bu yüzden spor ayakkabı seçimlerinizi de kalite standartları çevresinde yapmanız önerilir.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

1 yorum “Spor Ayakkabıların Vazgeçilmez Rahatlığı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.