Skip to main content
Vucut-Tipine-Gore-Aksesuar-Resimler

Stil Sahibi Kadınların Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Stilinizi imzanızı attığınız aksesuarların önemi gün geçtikçe artmakta. Öyle ki; kimi zaman aksesuarlar, girdiğiniz kıyafetin önüne bile geçmektedir. Peki, stil sahibi kadınlar aksesuar alırken nelere dikkat etmeli? Şimdi, sizler için bu soruyu cevaplayalım.

Gideceğiniz yere göre aksesuarınızı belirleyin!

Aksesuar seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, giydiğiniz kıyafetle uyum içinde olması ve gideceğiniz yere göre olmasıdır. Şık bir davette gösterişli takılar, ayakkabılar ve clutch çanta tercih etmeniz harika olur

Trendleri takip edin!

Herkesten bir adım önde olmak istiyorsanız; günün modasına uygun, ayakkabı, çanta kullanmaya özen gösterin. Takıların bazılarını yıllarca kullanabilseniz de, trend takılar da takmayı ihmal etmemelisiniz.

Renk uyumuna önem verin!

Şimdilerde uyumsuzluğun uyumu trend olsa da; sizler, şal, çanta, ayakkabı ve diğer aksesuarlarınız arasındaki uyumu yakalamaya çalışın. Moda diye, gözü tırmalayan renkleri bir araya getirmek zorunda değilsiniz.

Aksesuarınız vücut tipinize uygun olsun!

Belki de aksesuar seçimi için en önemli nokta, vücut tipine göre aksesuar seçmektir diyebilirim. İnce kemik yapısına sahip, minyon tipli bir bayansanız, gösterişli ve büyük aksesuarlar kaçınmalısınız. Bunun yerine, daha zarif ve küçük aksesuarlar seçmelisiniz. İri kemik yapısına sahip bir kadınsanız, gösterişli kolyeler, büyük çantalar kullanıp, ilgiye aksesuarlarınıza çekebilirsiniz. Bu şekilde de vücut kusurlarınızı kamufle etmiş olusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.