Skip to main content

Suna Dumankaya’nın kirpik uzatma formülü

Uzun kirpikler herhalde bütün bayanların hayalidir. Göz alıcı bakışlara sahip olmak isteriz. Kirpik uzatırken de sağlıklı yollara başvurmak önemlidir tabi ki. Göze en yakın yerde bulunan kirpiklerimiz için hassas davranıp, araştırma yaptıktan sonra tercihimizi belirlemeliyiz. Öncelikle belki de hepimizin bildiği bir şey badem yağı kullanımı olacak. Badem yağını kolaylıkla aktarlardan temin edebilirsiniz. Gece yatmadan önce birkaç damlayı kirpiklerinize sürmeniz yeterli olacaktır. Bitmiş bir rimelinizin fırçasını yıkadıktan sonra badem yağı kullanımı için değerlendirebilirsiniz. Sürülüşü böylelikle daha kolay olmaktadır. Veya kulak pamuğu yardımıyla da sürebilirsiniz. Badem yağı kirpiklerinizi nemlendirdiği için kırılmaları da önlemiş olur. Kullanımda 1-2 ay düzenli olmaya özen gösterin. Neticeyi görmeye başlayacaksınız. (Doğal yöntemlerle kirpik bakımı hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.)

Doğal yöntemlerle kirpik uzatma formülü
Doğal yöntemlerle kirpik uzatma formülü

Bunun yanında zeytinyağı, e vitamini yağı ve hint yağı da kirpik uzatma da çok etkili olduğu bilinenler arasında yer alır. Kullanımı yine badem yağında olduğu gibi gece yatmadan önce aynı şekilde uygulanmasıdır. 1 hafta da netice alınabilir. Kirpiklerimizi uzatma yöntemlerinin dışında korumak da önemlidir. Kötü maskaralar kirpiklerin dökülmesine, kırılmasına yol açar. Kirpik kıvırıcı ürünler de aynı etkiyi yaratır. Bu yüzden uzak durmamız gereklidir. Aldığımız maskaraların kaliteli ürünler olmasına özellikle özen göstermemiz gereklidir.

Şimdi sizlere Suna Dumankaya’nın kirpik uzatma formülünü sunacağım:

Malzemeler:

  • 3 tane fındık,

    badem-yagi-ile-kirpi-uzatma
    Suna Dumankaya’nın kirpik uzatma formülü
  • 3 tane ceviz
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı
  • 1 tatlı kaşığı soya yağı
  • 1 çay kaşığı lanolin.

Lanolin hariç bütün malzemeleri cam bir kaseye koyup benmari usulü ısıtın. 10 dakika kadar ısındıktan sonra süzüp, lanolini ilave edin ve ağzı kapaklı bir kavanoza boşaltın. Her gece kulak pamuğu veya rimel yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Kirpik Bakımı Hakkındaki Diğer Yazılarımıza da Mutlaka Göz Atın

[divider]

Kirpiklerinizin dökülmesini doğal maske ile engelleyin

[divider]

Dolgun kirpiklere sahip olmak için doğru maskara nasıl sürülür?

[divider]

İkbal Gürpınar’ın Kirpik Uzatan Kürü

[divider]

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.