Skip to main content

Sünnet Yatağı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Erkek çocuğu olanların en önemli günlerinden biri sünnet günüdür. Toplumda erkekliğe ilk adım olarak anılan bu gün bazen çok sade bazen de özel kutlamalarla geçer. Hepsinin ortak noktası ise sünnet yatağı hazırlanmasıdır. Oğlunuz için çok önemli olan bu günde sünnet yatak süslemesi de özenilerek yapılmalıdır. Çocuğunuzun hem rahat etmesi hem de o günün unutulmaz olması sünnet yatağı ile mümkündür. Çocuklara genelde küçükken yapılan sünnet kolay kolay her çocuğun aklında kalmaz. Yaş itibariyle görselliğe daha önem verdikleri bu dönemde kalıcılığı süslemeler sağlayabilmektedir.

Sünnet yatağı süsleme yapmaya çalışırken süs karmaşıklığı da olabildiği sık görülen bir durumdur. Bu karmaşa çocuğu da etkilemekte ve çocuk huzursuz olmaktadır. Bunun için doğru süslemenin çocuk zihninde bırakacağı etki oldukça önemlidir.

Doğru Sünnet Yatağı Süslemesi Nasıl Olmalıdır?

–          İlk olarak yatak seçimi özenle yapılmalıdır. Çocuk için en rahat yatak seçilmelidir. Mümkünse biraz da geniş seçilebilir.

–          Sünnet evde ise yatağı çocuk odasında süslemek mantıklı olacaktır. Eğer dışarıda yapılıyorsa salonun ya da bahçenin en uygun yeri seçilmelidir.

–          Yatağın üzerine süslerin asılması için bir mekanizma yaptırmanız iyi bir tercih olacaktır.

–          Sünnet yatağının genelde dantellerle süslendiği gözlenir. Bu şık bir görünüm kazandırsa da bazen sıkıntılara davetiye çıkarabilir. Çünkü dantel yaraya batabilir ve acı verir. Bu yüzden dantel yerine ipek yatak örtüleri kullanılması önerilir. Özel bir yastık hazırlamanız da mümkün olabilir. Bu yastıkta çocuğun ismi, maşallah gibi yazılar bulunur.

–          Mavi insan ruhu açısından huzur veren bir renktir. Bu yüzden süslemeler mavi ağırlıklı yapılabilir.

–          Nazar boncuğu kullanımı oldukça sık görülür. İnanışlara göre nazardan koruduğu gibi bir düşünce ile kullanımı da yaygındır. Nazar boncuklarının kullanılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur.

–          Balon elbette ki çocukların en çok sevdiği oyuncaktır. Yatak süslemelerinde balona yer verilmesi çocuklar için iyi bir anı olacaktır.

–          Eve gelen misafirlerinize ikram etmek üzere mini hediyeler hazırlatabilirsiniz. Bunlar küçük şekerler, oğlunuzu karikatürize eden oyuncaklar ya da küçük sünnet havluları olabilir.

Sünnet Yatağı Süslemesi Örnekleri

Diğer Sünnet Yatak Süsleme Örnekleri için buraya…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

2 yorum “Sünnet Yatağı Süslemesi Nasıl Yapılır?”

  1. bu bilgilere gerçekten ihtiyacım vardı ya :) çok sağolun gerçekten baya yardımcı oldunuz:) ellerinize sağlık bu yaz baya işime yarayacak bu tüyolar :)

  2. bir organizatör yardımcılığı yapıyorum ve sizin bu paylaşımlarınız sayesinde müdürüme hava atıyorum çok sağolun ya :) gerçekten bu paylaştıklarınızın çoğu yapılıyor yani yapıyoruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.