Süt ile Kalıcı Saç Düzleştirme

Paylaş
 

Süt ile saçlarınızı zamanla kalıcı bir düzlüğe getirebilirsiniz. Kadınlar saçlarını düzleştirmek için birçok yöntem dener. Bunlardan biri de; süt ile yapılan uygulamadır. Saçlarınızı kalıcı bir şekilde düzleştirmek istiyorsanız sütün gücünden faydalanabilirsiniz.
1- Bir adet sprey şişesinin üçte birine süt doldurun. İsterseniz ek olarak hindistan cevizi sütü de ekleyebilirsiniz. İsterseniz bal ve muzda ilave edebilirsiniz. Saçlarınızı nemlendirmek için bu malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Süt yerine isterseniz süt tozu ekleyin.

sac_duzlestirme-4

2- Saçlarınızı serbest bırakıp tarayın. Ardından spreyi saçınıza sıkmaya başlayın. Saçların diplerine de sıkmayı unutmayın. Saç uçlarını da süt ile tamamen ıslatmaya özen gösterin. Kalın bir tarak ile saçları tarayın. Sütün daha iyi etki etmesi için taranması şarttır.

sac_duzlestirme-2
3- Ardından duşa girin ve şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutun. Saçlarınızın düzleşmiş olduğunu göreceksiniz. Saçlarınız uzunsa süt oranını bir miktar daha artırabilirsiniz. Kısa ve orta boy saçlara sahipseniz tarifteki miktar yeterli gelecektir.

sac_duzlestirme-3

4- Saçlarınızı düzenli olarak sütle aynı şekilde işlem yaparsanız zaman içinde saçlarınızın daha düz olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi sürekli uygulamak istiyorsanız ayda bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Süt saçlarınızı düzleştirdiği gibi aynı zamanda iyi şekilde bakım yapacaktır.

sac_duzlestirme-4

5- Sütün saç düzleştirmesindeki etkisini keşfeden kadınlar sürten faydalanmaya başladılar. Saçlarınız aşırı şekilde kıvırcıksa bu bir işe yaramayabilir. Düzensiz dalgalara sahipseniz sütle saç düzleştirme işlemi etkili olacaktır.

dogal_sac_duzlestirme-1

Bu yazı 275 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz