Takım Elbisesi Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Çalışma hayatında takım elbisesi her erkek için önemlidir. Uygun modelin seçimi ve renk uyumu erkeğin dış görünümünü pozitif yönde etkilerken, erkeğin üzerinde şık durmayan bir takım elbisesi erkeğin karizması için pek de iyi bir şey değildir. Bugün sizlerle takım elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli bunlara değineceğiz.

Erkekler takım elbise seçimi yaparken çoğunlukla siyah veya lacivert renkler tercih etmeliler. Koyu renkli takım elbise modelleri, açık renkli takımlara göre erkeği daha zayıf ve daha uzun boylu gösterir. Bu renkteki takım elbiseleri her zaman için erkeğin daha ciddi görünmesini ve daha karizmatik algılanmasını sağlar. Daha enerjik bir görünüm için alternatif renkler de tercih edilebilir.

Takım Elbisesi Seçimi:

takım-elbise-seçerken-bunlara-dikkat-edin

Takım Elbisesi seçerken bunlara mutlaka dikkat edin

Renk seçiminin ardından dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ceketin erkeğin üzerindeki duruşudur. Ceketin omuz kısımları erkeğin omuzlarına tam otururken, bel kısmı ise bedeni tam kavramalıdır. Ceketin düğmeleri kapatıldığında bile rahat hissettirmelidir, sıkmamalıdır. Eğer ceketin bel kısmı sıkı olursa, düğmelerin iki yanında “X” şeklinde çizgiler oluşabilir ve bu şık bir görünüm oluşturmaz. Ceketin rahat olup olmadığını kontrol etmek için, kollarınızı havaya doğru kaldırın ve kontrol edin. Eğer kollarınızı havaya kaldırırken zorluk yaşıyorsanız ceket size dar olmuş demektir. Eğer geniş omuzlara sahipseniz vatkasız ceketleri, değilseniz ve fit görünmek istiyorsanız vatkalı ceketleri tercih edebilirsiniz.

Eğer ceketin yırtmacı varsa yere dikey şekilde durup kapalı olmalıdır. Daha şık bir takım elbiseniz olsun istiyorsanız ceketin kol boyunun, el bileğinden 1 cm daha uzun olsun, ne daha fazla uzun ne de daha fazla kısa olsun. Takım içinden giydiğiniz gömlek ile ceketin kol uzunlukları arasında 1,5- 2 santimetre fark olursa daha şık bir görünüme sahip olursunuz. Eğer uzun boya sahip bir erkekseniz tercih edeceğiniz ceketin düğme sayısının fazla olmasına, orta boylu bir erkek iseniz gövde kısmının daha uzun ve kusursuz görünüme sahip olmak için ceketin düğme sayısının az olmasına dikkat etmelidir.

Eğer yelekli takım elbisesi alacaksanız, yeleği giydiğinizde yeleğinizin göğüs kısmının bedeninize oturduğunda bel tarafınızda gevşeklik oluşmamasına özen gösterin. Giydiğiniz yeleğin, pantolonunuzun kemer kuşağını örtecek şekilde uzun olmasına, yelek  uçlarının kalça kemiğinize kadar uzanmamasına özen gösterin.

 

Bu yazı 207 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz