Skip to main content

Ten Rengine Göre Düğün Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Her kadın, yaptığı makyajın kendisini olduğundan güzel göstermesini ister. Ne var ki, bazen güzel olmak isterken, fazlasıyla itici bir görüntü ortaya çıkabilir. Size vereceğim ten rengine göre makyaj önerileri ile güzelliğinize güzellik katacağınız kesin. Hangi ten rengi hangi makyajı yapmalı? vakit kaybetmeden bu sonunun cevabına geçelim.

Beyaz Tenliler İçin Düğün Makyajı

Eğer ten renginiz Anna Hathaway gibiyse, bu vereceğim makyaj önerileri tam size göre demektir. Size en çok yakışan tonlar; fuşya, toprak ve pembe tonlarıdır. Beyaz tenliler, çok koyu ve baskın olabilecek tonda, renklerden kaçınmalıdır.

ten rengine gore dugun makyaji nasil yapilmali resim
ten rengine gore dugun makyaji nasil yapilmali

Buğday Tenliler İçin Düğün Makyajı

Jennifer Anniston gibi bir ten rengin varsa, bu öneriler senin için demektir. Bu ten rengine sahip kişilerin, oldukça geniş bir renk yelpazesi vardır. Çok şanslısın ama dikkat edeceğin küçük bir detay var. Eğer koyu saç rengine sahipsen, canlı renkleri kullanmalısın. Açık saç rengine sahipsen, pastel tonları tercih etmelisin.

ten rengine gore makyaj resim
ten rengine gore makyaj

Esmer Tenliler İçin Düğün Makyajı

Jennifer Lopez gibi ten renginiz varsa, bu önerileri daha dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Makyaj renklerini çok iyi gösteren bu ten gurubu, aslında çok avantajlı. Esmer tenliler; göz makyajında pastel tonlarını tercih edebilirken, fuşya ve pembeyi far olarak asla kullanmamalıdırlar. Ve bu ten rengine sahip olanların unutmaması gereken en önemli nokta ise, açık renkte fondöten kullanmaları. Bu fondöten; cilt renginizden bir ton açık olabileceği gibi, 2 ton açık renkte fondöten de olabilir.

ten rengine gore dugun makyaji resim
ten rengine gore dugun makyaji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.